آرگوس گزارش می دهد

کاهش سود شرکت ملی نفت ابوظبی

یک شنبه 24 مرداد 1395   سرویس
در حالیکه هزینه های عملیاتی و هزینه سرمایه ای شرکت دولتی انرژی ابوظبی (Taqa) در نتیجه افت قیمت نفت کاهش یافته، میزان درآمدهای نفتی این شرکت نیز طی سه ماهه دوم و نیز نیمه نخست سال جاری بشدت کاهش نشان داده است.

در حالیکه هزینه های عملیاتی و هزینه سرمایه ای شرکت دولتی انرژی ابوظبی (Taqa) در نتیجه افت قیمت نفت کاهش یافته، میزان درآمدهای نفتی این شرکت نیز طی سه ماهه دوم و نیز نیمه نخست سال جاری بشدت کاهش نشان داده است. اما در نتیجه افزایش فعالیت این شرکت در آمریکای شمالی، این شرکت همچنان قادر به حفظ سطوح فعلی تولید نفت و گاز خود می باشد. بر پایه این گزارش میزان درآمدهای حاصل از فروش نفت و گاز ابوظبی از ۱/۵۸۷ میلیارد درهم طی سه ماهه دوم سال ۲۰۱۵ به ۱/۰۳۷ میلیارد درهم در دوره مشابه سال جاری کاهش پیدا کرد.
همچنین درآمد این شرکت از سطح ۳/۴۳۹ میلیارد درهم در نیمه نخست سال ۲۰۱۵ به ۲/۰۴۷ میلیارد درهم در شش ماهه نخست سال ۲۰۱۶ کاهش یافت. هزینه های عملیاتی Taqa از ابتدای سال جاری تا دوره منتهی به ۳۰ ژوئن در اروپا ۲۲ درصد و در آمریکای شمالی ۱۶ درصد کاهش داشته است. خاطر نشان می سازد، هزینه های عملیاتی Taqaدر اروپا و آمریکای شمالی بترتیب ۲۱/۵۶ و ۷/۳۳ دلار در هر بشکه می باشد. هزینه های سرمایه ای این شرکت در شش ماهه نخست سال جاری به ۱/۳ میلیارد درهم (۳۵۴ میلیون دلار) رسید که نسبت به دوره مشابه سال قبل ۷۳ درصد کاهش نشان می دهد. کل تولید مواد هیدورکربنی این شرکت نیز از ۱۵۰ هزار بشکه معادل نفت در روز نیمه نخست سال ۲۰۱۵ با ۲ درصد کاهش به ۱۴۷/۴۰۰ هزار بشکه معادل نفت در روز رسید.

 
 

 
     
 

 

یک شنبه 24 مرداد 1395
منبع خبر : شرکت ملی نفت ایراننظرات

  • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید در وب منتشر خواهد شد
  • پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد
  • پیام هایی که به غیر از زبان پارسی یا غیر مرتبط باشد منتشر نخواهد شد