آرگوس گزارش می دهد

کاهش نرخ اجاره نفتکش های افراماکس در آسیا

دو شنبه 18 مرداد 1395   سرویس
به دنبال ساخت و افزایش عرضه نفتکشهای جدید و همچنین کاهش ارسال محمولات، نرخ حمل توسط نفتکش های Aframax به مقصد شرق کانال سوئز به نرخهای پایین سال ۲۰۰۹ نزدیک شد.

به دنبال ساخت و افزایش عرضه نفتکشهای جدید و همچنین کاهش ارسال محمولات، نرخ حمل توسط نفتکش های Aframax به مقصد شرق کانال سوئز به نرخهای پایین سال ۲۰۰۹ نزدیک شد. ضعیفتر شدن ساختار کانتانگوی بازار نفت کوره، قیمت آن را به گونه ای ساخته که ارسال محمولات آن از خاورمیانه به شرق آسیا غیراقتصادی باشد. نرخ اجاره از WS۸۵ هفته گذشته به WS۷۹ در روز پنجم اوت تقلیل یافت که نتیجه آن موجود بودن تعداد زیادی از نفتکش ها برای اجاره می باشد. نرخ فعلی حمل معادل ۸/۹۳ دلار به ازای هر تن است که نزدیک به ۸/۶۹ دلار در هر تن روز ۹ ژوئن سال ۲۰۰۹ می باشد. همچنین رقابت کشتی های سوئزماکس با افراماکس سبب تضعیف نرخ در مسیرهای آسیا شده است. در جریان ممانعت از خرید و ذخیره سازی نفت خام و نفت کوره در آسیا، نرخ اجاره از مبداً آسیای جنوب شرقی به سواحل شرقی استرالیا نیز به سطح ws۷۵ در انتهای هفته گذشته رسید این در حالیست که این میزان در هفته ماقبل از آن در سطحws۸۰ بوده است که این پایین ترین نرخ از زمان شروع گزارش دهی آرگوس در سال ۲۰۱۱۲ میلادی به میزان ۱۱ دلار به ازائ هر تن بوده است.
همچنین نرخ حمل در مسیر جنوب شرق آسیا به شمال شرق آسیا ، ۸/۶۳ دلار به ازاء هر تن در پایان هفته گذشته بوده است که به نرخ پایین در سپتامبر سال ۲۰۰۹ میلادی (۸/۳۳ دلار به ازاء هرتن ) نزدیک می باشد. نرکورد نرخ پایین از مبداً Kosmino واقع در شرق روسیه نیز توسط آرگوس به ثبت رسیده بگونه ای که هزینه حمل برای محموله های ۱۰۰ هزار تنی از مبدآ Kosmino به yosu واقع در کره جنوبی از ۳۹۰ هزار دلار در ماه ژوئیه به ۳۳۰ هزار دلار در انتهای هفته گذشته رسیده است.

 
 

 
     
 

 

دو شنبه 18 مرداد 1395
منبع خبر : شرکت ملی نفت ایراننظرات

  • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید در وب منتشر خواهد شد
  • پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد
  • پیام هایی که به غیر از زبان پارسی یا غیر مرتبط باشد منتشر نخواهد شد