عرضه میعانات گازی

عرضه یک میلیون بشکه میعانات گازی در بورس انرژی

دو شنبه 18 مرداد 1395   سرویس
امروز دوشنبه ۱۸ مرداد ماه ۹۵، رینگ بین الملل بازار فیزیکی بورس انرژی ایران شاهد نخستین عرضه میعانات گازی مجتمع گاز پارس جنوبی خواهد بود.

امروزدوشنبه ۱۸ مرداد ماه ۹۵، رینگ بین الملل بازار فیزیکی بورس انرژی ایران شاهد نخستین عرضه میعانات گازی مجتمع گاز پارس جنوبی خواهد بود.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی شبکه خبرسید علی حسینی مدیر عامل بورس انرژی گفت: عرضه یک میلیون بشکه ای میعانات گازی از نوع کشف پریمیوم می باشد. معاملات کشف پریمیوم معاملاتی است که آخرین قیمت مبنا که بر اساس قیمت های جهانی و شرایط بازار و عرضه کننده است، در اطلاعیه عرضه اعلام می شود و خریداران بر روی دیسکانت یا پریمیوم با هم به رقابت می پردازند.
وی با بیان اینکه این معامله به صورت ریالی تسویه می شود، عنوان کرد: در این روز حجم عرضه یک میلیون بشکه و قیمت جهت واریز پیش پرداخت 41.46 دلار می باشد که آخرین قیمت مبنا 42.46 دلار و قیمت پایه 1- دلار است.
این مقام مسئول با اشاره به سازوکار معاملات گفت: خریداران علاقه مند برای شرکت در معامله باید تا قبل از شروع عرضه، 10 درصد ارزش ریالی معامله را مطابق با مکانیزم مصوب هیئت مدیره بورس انرژی ایران (میانگین نرخ خرید و فروش ارز استعلام از سه صرافی بانک ملت، امید سپه و سامان) به حساب شرکت سپرده گذاری مرکزی و تسویه وجوه واریز نمایند.
به گفته وی حداقل حجم قابل خرید توسط هر مشتری یک میلیون بشکه است که با نوسان عملیاتی مثبت، منفی 5 درصد در یک محموله و یک کشتی قابل حمل است، همچنین دوره تحویل کالا در بازه 14 شهریور ماه 95 لغایت 18 شهریور ماه 95 است.
حسینی عنوان کرد: فرآیند تسویه در این معامله به صورت شرایطی بوده و جزئیات تسویه مطابق توضیحات اطلاعیه عرضه است.

 

دو شنبه 18 مرداد 1395
پایگاه اطلاع رسانی شبکه خبرنظرات

  • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید در وب منتشر خواهد شد
  • پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد
  • پیام هایی که به غیر از زبان پارسی یا غیر مرتبط باشد منتشر نخواهد شد