آرگوس اعلام کرد

وضعیت شرکت Genel در عراق

دو شنبه 11 مرداد 1395   سرویس
با کاهش تولید نفت در منطقه کردستان عراق شرکت Genel Energy برای شش ماهه اول سال جاری ۴/۲ میلیون دلار زیان ویژه اعلام کرد که با میزان سود ۳۱/۴ میلیون دلاری دوره مشابه در سال گذشته قابل مقایسه است.

با کاهش تولید نفت در منطقه کردستان عراق شرکت Genel Energy برای شش ماهه اول سال جاری ۴/۲ میلیون دلار زیان ویژه اعلام کرد که با میزان سود ۳۱/۴ میلیون دلاری دوره مشابه در سال گذشته قابل مقایسه است. با این وجود، شرکت Genel Energy اعلام کرد که اکنون مقداری سرمایه گذاری با پرداخت دوره ای در منطقه تحت حکومت دولت منطقه ای کردستان (KRG) مجددا آغاز گردیده است. شرکت فوق تاکید دارد که تلاش های خود را برای افزایش ذخایر قابل احیای میدان Taq Taq بعد از کاهش زیاد رتبه آن طی سال جاری در دستور کار قرار دهند. تولید نفت خام شرکت Genel در نیمه اول سال جاری به ۵۶۴۰۰ بشکه در روز کاهش یافت که ۳۶ درصد کمتر از دوره مشابه سال گذشته است.
اختلاف ادامه دار بین دولت مرکزی عراق و دولت منطقه ای کردستان باعث گردید تا شرکتهایی که در منطقه کردستان فعالیت داشته اند از دریافت دستمزد خدمات ارائه شده خود محروم شوند و در میزان تولید و سرمایه گذاری های آنها در میادین این منطقه وقفه هایی ایجاد گردد. با این وجود دولت خود مختار منطقه کردستان (KRG)، پرداخت هایی را برای نه ماه متوالی به گونه ای که تداوم عملیات تضمین گردد، صورت داده است. شرکت Genel در واکنش به این وضعیت میزان بودجه سرمایه ای خود را از ۹۳/۳ میلیون دلار سال گذشته به یک سوم یا ۳۱/۴ میلیون دلار برای نیمه اول سال جاری کاهش داده ولی این شرکت انتظار دارد پرداخت های دوره ای از طرف دولت منطقه ای کردستان ادامه دار باشد و توسعه میدان Tawke مجددا با حمایت مقامات دولتی آغاز گردد.

 
 

 
     
 

 

دو شنبه 11 مرداد 1395
منبع خبر : شرکت ملی نفت ایراننظرات

  • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید در وب منتشر خواهد شد
  • پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد
  • پیام هایی که به غیر از زبان پارسی یا غیر مرتبط باشد منتشر نخواهد شد