آرگوس گزارش می دهد

افزایش تولید نفت از میدان Kashagan قزاقستان

دو شنبه 11 مرداد 1395   سرویس
مدیر ارشد بخش بالادستی شرکت نفت و گاز Eni ایتالیا، Antonio Vella، اعلام کرد که این شرکت انتظار دارد در ماه اکتبر صادرات نفت از میدان فراساحلی Kashagan با ذخیره ۱۳ میلیارد بشکه را آغاز نماید و رقم تولید ناخالص آنرا تا پایان سال به ۲۳۰۰۰۰ بشکه در روز افزایش دهد.

مدیر ارشد بخش بالادستی شرکت نفت و گاز Eni ایتالیا، Antonio Vella، اعلام کرد که این شرکت انتظار دارد در ماه اکتبر صادرات نفت از میدان فراساحلی Kashagan با ذخیره ۱۳ میلیارد بشکه را آغاز نماید و رقم تولید ناخالص آنرا تا پایان سال به ۲۳۰۰۰۰ بشکه در روز افزایش دهد. از نگاه مسئولین قزاقستان چنانچه این هدف محقق شود، اتفاق با اهمیتی رخ خواهد داد. زیرا در اواخر ماه گذشته وزیر نفت کشور، Kanat Bozumbayev، اعلام کرده بود که راه اندازی مجدد میدان ممکن است در دسامبر باشد و مشارکت این میدان در تولید ملی قزاقستان در سال ۲۰۱۶ میزان ۲۵۰ هزار بشکه اعلام شده بود. در اواسط ژوئن نخست وزیر این کشور ، Karim Massimov، اعلام کرد که دستور پیگیری توسط وزیر نفت این کشور برای اطمینان یابی از شروع به کار این میدان را در ماه اکتبر صادر نموده است. همچنین، رقم اولیه اعلام شده توسط شرکت Eni مبنی بر تولید اولیه ۲۳۰ هزار بشکه در روز قبل از رقم پیشین اعلامی مبنی بر تولید روزانه ۱۸۰ هزار بشکه بعنوان هدف می باشد.
شرکت Eni همچنین اعلام کرد که :"پیشرفت واقعی در این پروژه ۹۵ درصد و جلوتر از برنامه (۹۱ درصد) می باشد و عملیات حفاری و احداث خط لوله انتقال به پایان رسیده است و هم اکنون در حال اتمام تمامی آزمایشات هیدرولیک هستیم. " به نظر این مقام مسئول؛ پس از حصول به سطح تولید ۲۳۰ هزار بشکه در روز، شرکت Eni برنامه دارد در راستای پایداری و ثبات در تولید برای چند ماه فعالیت نماید تا تخلیه جزئی از میدان را قبل از آغاز عملیات تزریق گاز در اواسط ۲۰۱۷ انجام و از این طریق با دسترسی به لایه های کلی میدان و تزریق گاز، روزانه تا ۳۷۰ هزار بشکه تولید نفت از میدان صورت گیرد. شرکتهای انی، شل،اکزون موبیل و توتال هر یک ۱۶/۸۱ درصد و ژاپن ۷/۵۶ در صد سهم این میدان را دراختیار دارند.تولید نفت از این میدان که با تاخیر زیادی مواجه شده در سال ۲۰۱۳ و تنها چند هفته بعد از آغاز تولید و بدلیل نشت گاز از شبکه لوله انتقال آن اتفاق افتاد.

 
 

 

دو شنبه 11 مرداد 1395
منبع خبر : شرکت ملی نفت ایراننظرات

  • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید در وب منتشر خواهد شد
  • پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد
  • پیام هایی که به غیر از زبان پارسی یا غیر مرتبط باشد منتشر نخواهد شد