عرضه ال پی جی

ال پی جی از طریق کشتی در بورس انرژی عرضه می شود

یک شنبه 10 مرداد 1395   سرویس
مدیر صادرات و واردات شرکت پخش فرآورده های نفتی ایران، از عرضه ال پی جی از طریق کشتی در رینگ بین الملل بورس انرژی خبرداد.

مدیر صادرات و واردات شرکت پخش فرآورده های نفتی ایران، از عرضه ال پی جی از طریق کشتی در رینگ بین الملل بورس انرژی خبرداد.

به گزارش خبرنگار بورس خبرگزاری فارس ،امیر وکیل زاده گفت: پیش از این فروش ال پی جی از طریق زمینی در بورس انرژی صورت می گرفت اما با تدابیر اندیشیده شده بزودی برای نخستین بار عرضه از طریق کشتی نیز در رینگ بین الملل آغاز خواهد شد. وی افزود: در دوماه امسال، ٨٠ هزار تن فرآورده گاز مایع صنعتی ال پی جی صادر شده است. مدیر صادرات و واردات شرکت پخش فرآورده های نفتی ایران، با تاکید بر این که امسال هیچ گاز ال پی جی در داخل سوخته و تبدیل به فلر نشده است، گفت: با تدابیر اندیشیده شده و بازار تقاضا، امسال هیچ گاز ال پی جی در داخل سوخته نشد و تمام این فرآورده به خارج از کشور صادر شد. وی، با اشاره به روند اجرای درست سیاست صادرات فرآورده های نفتی در شرکت ملی پخش فرآورده های نفتی ایران افزود: بزرگترین موفقیت شرکت در این بخش نسوزاندن ال پی جی در داخل و صادرات ٨٠ هزار تن از این فرآورده بود که امیدواریم این حجم از صادرات طی ماههای آینده افزایش یابد. وکیل زاده، با اشاره به صادرات این فرآورده اعلام کرد: هم اکنون صادرات ال پی جی بصورت زمینی به کشورهای همسایه و دریایی بصورت ایزوتانک به بازار کشورهای آفریقایی صورت می گیرد. براساس این گزارش،صادرات گاز مایع پارسال نسبت به سال ٩٣ ، ٤٠٠ درصد رشد داشته است و از ٣٠ هزار تن در سال ٩٣ به ١٢٧ هزار تن در سال ٩٤ رسید. عمده بازارهای هدف ایران برای صادرات گاز مایع افغانستان، پاکستان، عراق، کشورهای آفریقایی است.

 

یک شنبه 10 مرداد 1395
خبرگزاری فارسنظرات

  • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید در وب منتشر خواهد شد
  • پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد
  • پیام هایی که به غیر از زبان پارسی یا غیر مرتبط باشد منتشر نخواهد شد