آرگوس گزارش می دهد

افزایش صادرات نفت خام ایالات متحده

دو شنبه 4 مرداد 1395   سرویس
با خروج دو کشور دیگر از ممنوعیت واردات نفت خام از آمریکا از دسامبر ۲۰۱۵، صادرات نفت خام ایالات متحده در ماه مه برای سومین ماه متوالی افزایش داشته است.

با خروج دو کشور دیگر از ممنوعیت واردات نفت خام از آمریکا از دسامبر ۲۰۱۵، صادرات نفت خام ایالات متحده در ماه مه برای سومین ماه متوالی افزایش داشته است. بر اساس بررسی آخرین داده های اداره بازرگانی ایالات متحده، صادرات کل نفت خام ایالات متحده در ماه مه ۲۰/۵ میلیون بشکه بوده که به طور متوسط روزانه به ۶۶۰ هزار بشکه در روز می رسد و نشان دهنده افزایش ۱۵/۸ درصدی نسبت به ماه آوریل ( ۱۷/۷ میلیون بشکه ) و یا ۱۱/۹ درصد بیشتر از میانگین ۵۹۰ هزار بشکه در روز در آن ماه می باشد.
در ماه مه، کانادا ۹/۵ میلیون بشکه نفت خام از آمریکا وارد نموده که نسبت به واردات ۹/۷ میلیون بشکه ای ماه قبل از آن کمتر است در حالی که اکثر کشورهای آمریکای لاتین از مسیر های دریایی از آمریکا نفت وارد نمودند. کلمبیا اولین محموله نفت خام خود را از ایالات متحده در ماه مه با حجم ۵۰۰ هزار بشکه انجام داده که یک محموله آزمایشی نفت خام ترش
Bonito برای شرکت دولتی Ecoprtrol بوده که اخیرا پالایشگاه Cartagena خود با ظرفیت ۱۶۵ هزار بشکه در روز را توسعه داده است. اداره بازرگانی همچنین گزارش نموده است که اولین محموله ۳۳۰ هزار بشکه ای نفت خام با ۲۵ درجه API را به کشور پرو وارد شده است. شرکت نفت دولتی پرو( PetroPeru ) ، در ماه مه ۳۸۰ هزار بشکه نفت مخلوط شیرین داخلی آمریکا را از طریق مزایده عمومی خریداری نموده است . این شرکت قبلا نیز ۱/۵۲ میلیون بشکه از این نوع نفت خام را برای تحویل ماه سپتامبر خریداری نموده است. از ماه آوریل تا مه میزان صادرات نفت خام ایالات متحده به انگلستان و هلند به ترتیب دو و سه برابر رسیده است.

 
 

 
     
 

 

دو شنبه 4 مرداد 1395
منبع خبر : شرکت ملی نفت ایراننظرات

  • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید در وب منتشر خواهد شد
  • پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد
  • پیام هایی که به غیر از زبان پارسی یا غیر مرتبط باشد منتشر نخواهد شد