آرگوس و پلاتس گزارش می دهند

صادرات نفت عراق در ماه اوت

چهار شنبه 23 تیر 1395   سرویس
شرکت دولتی نفت عراق قیمت های رسمی نفت خام خود را به مقصد آسیا برای ماه اوت کاهش داد بطوریکه قیمت رسمی ماه اوت نفت خام سبک بصره نسبت به ماه ژوئیه ۲۰ سنت برای هر بشکه کاهش یافته در حالی که این کاهش برای نفت خام سنگین بصره ۱۵ سنت برای هر بشکه بوده است.

شرکت دولتی نفت عراق قیمت های رسمی نفت خام خود را به مقصد آسیا برای ماه اوت کاهش داد بطوریکه قیمت رسمی ماه اوت نفت خام سبک بصره نسبت به ماه ژوئیه ۲۰ سنت برای هر بشکه کاهش یافته در حالی که این کاهش برای نفت خام سنگین بصره ۱۵ سنت برای هر بشکه بوده است. اقدام عراق به پیروی از عربستان و برای نفت خام های نوع متوسط و سنگین برای بازار آسیا می باشد . از طرفی عراق قیمت های رسمی نفت خام سبک و سنگین خود را به مقصد اروپا نسبت به ماه ژوئیه بترتیب ۱۵ و ۵۰ سنت افزایش داده است.
عراق در نظر دارد در ماه اوت روزانه ۲/۷۸۸ میلیون بشکه نفت خام سبک بصره صادر نماید که ۷/۰ درصد از برنامه ماه ژوئیه کمتر است. با بررسی برنامه های اخیر بارگیری نفت خام سبک و سنگین، ماه به ماه شاهد کاهش در صادرات نفت این کشور هستیم. بر اساس اعلام نیاز مشتریان در ماه اوت ، مقرر شده است که در مجموع ۸۶/۴۱۵ میلیون بشکه نفت خام عراق در این ماه صادر شود که شامل روزانه ۲/۰۷۸ میلیون بشکه نفت خام سبک بصره و ۷۱۰ هزار بشکه نفت خام سنگین بصره خواهد بود.
صادرات نفت عراق در ماه ژوئیه ۲/۹۹۴ میلیون بشکه در روز مقرر گردیده که ۶۷۸ هزار بشکه در روز کمتر از گزارش به روز شده مورد نیاز خریداران در ماه ژوئن بوده است. از طرفی، از روز شنبه فعالیت اسکله های صادراتی عراق متوقف شده اما میزان بارگیری نفت خام عراق توسط گوی های شناور با نرخ ۷۰ هزار بشکه در ساعت و حدود ۱/۵ میلیون بشکه در روز همچنان ادامه دارد.

چهار شنبه 23 تیر 1395
منبع خبر : شرکت ملی نفت ایراننظرات

  • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید در وب منتشر خواهد شد
  • پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد
  • پیام هایی که به غیر از زبان پارسی یا غیر مرتبط باشد منتشر نخواهد شد