آرگوس و رویترز گزارش می دهند

صادرات نفت عراق در روند نزولی

دو شنبه 14 تیر 1395   سرویس
صادرات نفت عراق در ماه ژوئن از پایانه های جنوبی ۳/۱۸ میلیون بشکه در روز بوده است که کمتر از ۳/۲ میلیون بشکه در روز نسبت به ماه مه و نیز کمتر از ۳/۳۶ میلیون بشکه در روز نسبت به ماه آوریل و را باید در افزایش گرمای هوا و قطع برق بدلیل استفاده بیش از حد از آن دانست .

صادرات نفت عراق در ماه ژوئن از پایانه های جنوبی ۳/۱۸ میلیون بشکه در روز بوده است که کمتر از ۳/۲ میلیون بشکه در روز نسبت به ماه مه و نیز کمتر از ۳/۳۶ میلیون بشکه در روز نسبت به ماه آوریل و را باید در افزایش گرمای هوا و قطع برق بدلیل استفاده بیش از حد از آن دانست .بیشترین حجم صادرات نفت خام عراق از طریق پایانه جنوبی صورت می پذیرد و در مجموع این کشور در ماه ژوئن ۹۵/۲۶ میلیون بشکه صادرات نفت داشته است که در مقایسه با ۹۹/۲ میلیون بشکه در ماه مه کمتر می باشد.
از آنجایی که اقتصاد عراق مبتنی بر درآمد نفتی است؛ درآمد حاصل از صادرات نفت این کشور در ماه ژوئن ۳/۸۴۵ میلیارد دلار بوده و به طور متوسط ۴۰/۳۷ دلار برای هر بشکه در روز میانگین فروش نفت عراق می باشد. بر اساس اظهارات وزیر نفت عراق؛ درآمد نفتی کشور در ماه ژوئن نسبت به ماه آوریل بالاتر بوده زیرا قیمت نفت بالا رفته است. درآمد نفتی عراق در ماه مه ۳/۷۵ میلیارد دلار بوده و میانگین قیمت هر بشکه نفت در آن ماه ۳۷/۷۸ دلار برای هر بشکه بوده است.
بغداد در ماه مه از طریق خط لوله بخش شمالی نفتی صادر نکرده زیرا این بخش تحت حاکمیت دولت خود مختار کردستان است اگرچه دولت خود مختار کردستان در این بخش، در ماه مه ۵۰۰ هزار بشکه در روز از طریق خط لوله به پایانه Ceyhan در ترکیه صادر نمود که هم اکنون به رقم ۴۷۰ هزار بشکه در روز کاهش یافته است.

دو شنبه 14 تیر 1395
منبع خبر : شرکت ملی نفت ایراننظرات

  • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید در وب منتشر خواهد شد
  • پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد
  • پیام هایی که به غیر از زبان پارسی یا غیر مرتبط باشد منتشر نخواهد شد