آرگوس گزارش می دهد

سطح مورد انتظار قیمت برای ورود نفت شیل به بازار

دو شنبه 14 تیر 1395   سرویس
بنا به نظر Michael Cohen رییس بخش تحقیقات انرژی Barchays، قیمت نفت خام باید به ۶۰ تا ۷۰ دلار برای هر بشکه برسد تا تولید نفت شیل در ایالات متحده آمریکا مجددا آغاز گردد زیرا شرکتهای فعال در این حوزه هم اکنون از بار سنگینی از بدهی ها برخوردارند.

بنا به نظر Michael Cohen رییس بخش تحقیقات انرژی Barchays، قیمت نفت خام باید به ۶۰ تا ۷۰ دلار برای هر بشکه برسد تا تولید نفت شیل در ایالات متحده آمریکا مجددا آغاز گردد زیرا شرکتهای فعال در این حوزه هم اکنون از بار سنگینی از بدهی ها برخوردارند. سطح تولید بیشتر تولید کنندگان تاثیر گزار در بازار روزانه بین یک تا ۱/۵ میلیون بشکه نفت شیل رسیده و از این درآمدها به جای سرمایه گذاری برای حفاری های مجدد، جهت پرداخت بدهی های قبلی خود کمک می گیرند. از طرفی ، در سال جاری تولید کنندگان نفت شیل در این حوزه تنها ۲۶ درصد از تولید خود را در بازار های نفتی Hedge نموده اند که مقدار آن مقایسه با رقم ۳۰ تا ۴۰ درصد سال گذشته کمتر است . بنابراین، آنها به طور تنگاتنگی تحت تاثیر قیمت نفت هستند.پیش بینی موسسه تحقیقاتی Barchays نشان می دهد که تولید نفت شیل آمریکا در سه ماهه چهارم سال جاری در مقایسه با دوره مشابه سال قبل حدود ۸۰۰هزار بشکه در روز کاهش خواهد یافت که تا یک میلیون بشکه در روز نیز ممکن است برسد.
بر اساس اطلاعات به دست آمده از آژانس بین المللی انرژی (EIA)، تولید هفت منطقه فعال در حوزه نفت شیل در آمریکا در ماه مه به میزان ۴/۹۶ میلیون بشکه در روز بود که نسبت به سال قبل ۵/۴۵( میلیون بشکه در روز) کاهش نشان می دهد.

دو شنبه 14 تیر 1395
منبع خبر : شرکت ملی نفت ایراننظرات

  • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید در وب منتشر خواهد شد
  • پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد
  • پیام هایی که به غیر از زبان پارسی یا غیر مرتبط باشد منتشر نخواهد شد