آرگوس اعلام کرد

احتمال بازگشت عربستان بعنوان تولید کننده شناور در اوپک

یک شنبه 6 تیر 1395   سرویس
بر اساس اعلام وزیر نفت عربستان سعودی این کشور در نظر دارد تا بار دیگر همزمان با به ثبات رسیدن قیمت ها در آینده نقش تعدیل گر نوسان قیمت در بازار نفت را بر عهده بگیرد.

بر اساس اعلام وزیر نفت عربستان سعودی این کشور در نظر دارد تا بار دیگر همزمان با به ثبات رسیدن قیمت ها در آینده نقش تعدیل گر نوسان قیمت در بازار نفت را بر عهده بگیرد. عربستان سعودی انتظار دارد تا با بهبود شرایط بازار، عرضه و تقاضا ی نفت خام نیز به تعادل برسد. این کشور از نوامبر سال ۲۰۱۴ میلادی نقش تعدیل کننده خود را با حمایت از استراتژی دفاع از سهم بازار به جای دفاع از قیمت ها در رقابت با افزایش تولید کشورهای غیر عضو اوپک بویژه نفت شیل آمریکا ، از دست داد. عربستان سعودی در نظر دارد تا سال ۲۰۳۰ میلادی ۹/۵ گیگا وات برق از محل منابع تجدیدپذیر بمنظور تزریق به شبکه برق خود تولید نماید که در این راستا تا سال ۲۰۲۰ مقداری بالغ بر ۳/۵ گیگا وات از این محل تولید خواهد نمود.
خلیل الفلیح وزیر نفت این کشور از شرکتهای آمریکائی بمنظور افزایش میزان سرمایه گذاری های خود درعربستان سعودی بخصوص در بخش صنعت پتروشیمی دعوت بعمل آورد. همچنین وی اظهار نمود که وجود قیمت های رقابتی در برق، نفت ، گاز و خوراک پتروشیمی می تواند موجب توسعه صنایع پتروشیمیائی گردد. در این شرایط با مهیا بودن محیط سرمایه گذاری می توان در صنایع پر ترکی همچون خودرو و صنایع مربوط به انرژی های تجدید پذیر نظیر توربین های بادی وارد شد. شایان ذکر است که عربستان سعودی در قالب برنامه چشم انداز ۲۰۳۰ خود قصد دارد تا به نحو چشمگیری از میزان وابستگی خود به درآمد های نفتی بکاهد و پایه های صنعتی خود را در مواردی همچون صنعت پالایش نفت ، پتروشیمی و آلومینیوم تقویت نماید.

یک شنبه 6 تیر 1395
منبع خبر : شرکت ملی نفت ایراننظرات

  • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید در وب منتشر خواهد شد
  • پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد
  • پیام هایی که به غیر از زبان پارسی یا غیر مرتبط باشد منتشر نخواهد شد