آرگوس گزارش می دهد

کاهش صادرات نفت خام عراق در ماه مه

یک شنبه 6 تیر 1395   سرویس
وزارت نفت عراق عنوان کرد میزان صادرات نفت خام کشوردر ماه مه از پایانه جنوبی ۳/۲ میلیون بشکه در روز بوده که از میزان ۳/۳۶ میلیون بشکه در روز ماه آوریل کمتر است.

وزارت نفت عراق عنوان کرد میزان صادرات نفت خام کشوردر ماه مه از پایانه جنوبی ۳/۲ میلیون بشکه در روز بوده که از میزان ۳/۳۶ میلیون بشکه در روز ماه آوریل کمتر است. بر اساس داده های رسمی وزارت نفت عراق؛ در طول ماه گذشته عراق ۹۹/۲ میلیون بشکه صادرات نفت داشته که کمتر از ۱۰۰/۹ میلیون بشکه صادراتی ماه آوریل می باشد. داده های آرگوس در خصوص ردیابی صادرات عراق، میزان صادرات آنرا ۹۹/۵ میلیون بشکه در ماه مه نشان می دهد که کمی نسبت به رقم اعلامی دولت بیشتراست. بر اساس داده های آرگوس، صادرات نفت سنگین بصره نیز در این ماه معادل ۸۳۰ هزار بشکه در روز و نفت سبک بصره ۲/۳۸ میلیون بشکه در روز بوده که با ارقام ۶۴۵ هزار بشکه در روز برای نفت سنگین بصره و ۲/۴۴ میلیون بشکه در روزبرای نفت سبک قابل مقایسه می باشد.
صادرات نفت سنگین بصره در ماه مه به بیشترین مقدار از نوامبر گذشته تا منون رسیده که از آن مقدار ۲۵۰ هزار بشکه در روز به ایالات متحده صادر گردید وبیشترین مقدار از زمان جدا سازی آن با سبک بصره در سال قبل می باشد.نفت سنگین بصره ممکن است جایگزین نفت وارداتی آمریکا از ونزوئلا و مکزیک در بازار خلیج مکزیک گردد. صادرات این نفت خام به کره جنوبی در ماه مه بمیزان ۲۲۰ هزار بشکه در روز بوده که بیشترین مقدار از سپتامبر سال گذشته محسوب می شود. با این وجود، صادرات نفت سبک بصره به پایین ترین سطح خود از اکتبر سال گذشته رسیده است. درآمد نفتی بغداد نیز در ماه مه به ۳/۷۵ میلیارد دلار افزایش یافت؛ که این میزان در ماه آوریل ۳/۳۴ میلیارد دلار بوده و دلیل آن نیزافزایش میانگین قیمت نفت صادراتی آن از۳۳/۲۶ دلار برای هر بشکه در ماه آوریل به ۳۷/۷۸ دلار برای هر بشکه در ماه مه بوده است. بر اساس برنامه اولیه ، قرار است صادرات نفت عراق از پایانه های جنوبی کشور در ماه ژوئن نسبت به مه کمتر و در حدود ۳ میلیون بشکه در روز باشد.

یک شنبه 6 تیر 1395
منبع خبر : شرکت ملی نفت ایراننظرات

  • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید در وب منتشر خواهد شد
  • پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد
  • پیام هایی که به غیر از زبان پارسی یا غیر مرتبط باشد منتشر نخواهد شد