پلتس عنوان کرد

احتمال افزایش قیمت نفت تا ۶۰ دلار برای هر بشکه

شنبه 29 خرداد 1395   سرویس
مدیرعامل شرکت Pioneer Natural Resources در کنفرانسی در هوستن آمریکا "احتمال داده می شود که با ادامه کاهش فعالیت های حفاری در آمریکا و تعادل در سایر عوامل روند نزولی قیمت نفت در ۱۸ ماه گذشته معکوس گردیده و...

پلاتس (۱۴ ژوئن)- بنابه نظر Scott Sheffield، مدیرعامل شرکت Pioneer Natural Resources در کنفرانسی در هوستن آمریکا "احتمال داده می شود که با ادامه کاهش فعالیت های حفاری در آمریکا و تعادل در سایر عوامل روند نزولی قیمت نفت در ۱۸ ماه گذشته معکوس گردیده و مقدار ی در دامنه ۶۰ دلار برای هر بشکه را به خود اختصاص دهد . " حال آنکه در خصوص تغییر قابل ملاحظه قیمت گاز طبیعی چنین احتمالی را نمی توان داد و نمی توان بدلیل اختلاف فیزیکی بین این دو سوخت برای آن افزایش قیمت زیادی را در مقایسه با قیمت جاری آن در نظر گرفت.

در ادامه اشاره شده که تاکنون تولید نفت شیل از توسعه بسیار زیادی برخوردار گردیده ولی هنوز نتوانسته ایم تولید روزانه یک چاه را از ۵ هزار بشکه به ۱۰ هزار بشکه برسانیم اما در برخی نواحی توانستیم تولید گاز از هر چاه را از ۶۰۰۰۰ به ۷۰۰۰۰ میلیون فوت مکغب افزایش دهیم زیرا نسبت به نفت از قدرت جریان و جابجایی بیشتری برخوردار می باشد ولذا این مقدار افزایش تولید خود معادل یک چاه تولید نفت با ظرفیت ۱۰۰۰۰ بشکه در روز می باشد. از طرفی نیز با ارتقای تکنولوژی تصور عموم این است که می توانیم هر مقدار که بخواهیم نفت آمریکا را به بازار جهانی عرضه نماییم ولی باید اعلام کرد «چنین اتفاقی نیز نخواهد افتاد». بعلاوه، سطح فعلی میزان ورشکستگی مالی و اقتصادی در صنعت انرژی به شدت بالا رفته است و مقدار آن هم اکنون بالغ بر ۵۲ میلیارد دلار بوده که به نظر می رسد تا سطح ۶۰ تا ۷۰ میلیارد دلار نیز برسد . البته ،تاقبل از تغییر جهت قیمت ها در ماههای اخیر حدود ۱۰۰ شرکت نفتی و گازی در آمریکا و کانادا در شرایط ورشکستگی قرار داشتند که پس از آن به ۷۷ شرکت کاهش یافت.

 

شنبه 29 خرداد 1395
منبع: شرکت ملی نفت ایراننظرات

  • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید در وب منتشر خواهد شد
  • پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد
  • پیام هایی که به غیر از زبان پارسی یا غیر مرتبط باشد منتشر نخواهد شد