آرگوس اعلام کرد

پیش بینی جدید اداره اطلاعات انرژی آمریکا از قیمت نفت

یک شنبه 23 خرداد 1395   سرویس
اداره اطلاعات انرژی آمریکا (EIA)، قیمت نفت خام WTI را برای سال ۲۰۱۶ با ۲/۵۰ دلار افزایش نسبت به پیش بینی قبلی و تا قیمت ۴۲/۸۳ دلار برای هر بشکه تعدیل کرد.

اداره اطلاعات انرژی آمریکا (EIA)، قیمت نفت خام WTI را برای سال ۲۰۱۶ با ۲/۵۰ دلار افزایش نسبت به پیش بینی قبلی و تا قیمت ۴۲/۸۳ دلار برای هر بشکه تعدیل کرد. براساس گزارش چشم انداز کوتاه مدت انرژی (Steo)؛ این اداره همچنین پیش بینی قیمت نفت خام برنت رانیز برای سال جاری با ۲/۵۰ دلار افزایش نسبت به رقم سابق آن به ۴۳/۰۳ دلار در هر بشکه افزایش داد. پیش بینی متوسط قیمت نفت خام های برنت و WTI در سال ۲۰۱۷ نیز برابر ۵۱/۸۲ دلار برای هر بشکه بوده که یک دلار در هر بشکه از پیش بینی قبلی بالاتر است. پیش بینی بالاتر قیمت ها در حقیقت منعکس کننده بروز توازن جدی تر در بازار خواهد بود. اداره اطلاعات انرژی آمریکا (EIA)، انتظار دارد که برداشت از موجودی جهانی نفت در سه ماهه سوم ۲۰۱۷ آغاز شود که اگر مقدار آن بر اساس انتظار صورت پذیرد، منجر به بالا رفتن قیمت در نیمه اول ۲۰۱۷ خواهد شد و این روند افزایشی در ادامه سال همچنان دوام داشته باشد.
در کوتاه مدت، اختلالات اخیری که در عرضه جهانی نفت از جمله ناآرامی ها در نیجریه، آتش سوزی در کانادا و... صورت گرفت منجر به ذخیره سازی کمتر نفت گردید. ولی اداره مذکور هشدار می دهد که ارزش فعلی قراردادهای آپشن و فیوچرز دورنمای نامطمئنی را پیرامون قیمت های نفت مورد اشاره قرار می دهد. ارتباط قیمت میان WTI و برنت مبتنی بر فرضیاتی در رابطه با رقابت بین دو نفت خام در بازار پالایشی سواحل خلیج ایالات متحده بوده بطوریکه اختلاف هزینه حمل آن مشابه حمل نفت خام از منابع قابل اعتماد دیگری می باشد که از شاخص قیمت گذاری یکسانی استفاده می کنند.EIA اعلام نمود که کل تولید نفت خام آمریکا از آوریل ۲۰۱۵ تا کنون بیش از ۹۰۰ هزار بشکه در روز افت کرده و در مه ۲۰۱۶ به رقم ۸/۷ میلیون بشکه در روز رسیده است.

 
 

 
     
 


 

یک شنبه 23 خرداد 1395
منبع خبر : شرکت ملی نفت ایراننظرات

  • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید در وب منتشر خواهد شد
  • پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد
  • پیام هایی که به غیر از زبان پارسی یا غیر مرتبط باشد منتشر نخواهد شد