رویترز گزارش می دهد

افزایش صادرات نفت خام مکزیک به آسیا

شنبه 8 خرداد 1395   سرویس
شرکت نفت دولتی مکزیک (Pemex) اخیراً با توجه به تغییراتی که در فرایند اختلاط نفت خام در پالایشگاههای این کشور بوجود آمده صادرات نفت خام خود به آسیا را افزایش داده که این افزایش بیشتر مربوط به نفت خام سبک این کشور و از نوع Isthmus بوده است.

شرکت نفت دولتی مکزیک (Pemex) اخیراً با توجه به تغییراتی که در فرایند اختلاط نفت خام در پالایشگاههای این کشور بوجود آمده صادرات نفت خام خود به آسیا را افزایش داده که این افزایش بیشتر مربوط به نفت خام سبک این کشور و از نوع Isthmus بوده است. این افزایش در مقاصد صادراتی مربوط به کشورهای ژاپن ، چین، هند و کره جنوبی بوده است که در ماه آوریل به ۲۱۴ هزار بشکه درروز افزایش یافته و در این میان صادرات به ژاپن بیشترین افزایش را داشته است. این در حالیست که این میزان در ماه مارس سال ۲۰۱۵ میلادی در حدود ۱۹۳ هزار بشکه در روزگزارش گردیده است. پیش بینی می شوداین افزایش در میزان صادرات در ماه مه نیز ادامه دار باشد. علیرغم افزایش صادرات به مقصد آسیا، صدور نفت مکزیک به ایالات متحده آمریکا طی ماههای ژانویه تا فوریه نسبت به سال گذشته ۲۴ درصد کاهش داشته و به ۵۶۲ هزار بشکه درروز رسید.
شایان ذکر است که نفت خام Maya شرکت Pemex در ایالات متحده آمریکا بدلیل پایداری در کیفیت و عرضه بین المللی آن از محبوبیت بالائی برخوردار است . با این حال نفت خام Isthmus این شرکت که به طور مستقیم با نفت خام سبک عربستان و دیگر نفت خام های صادراتی کشورهای عراق و روسیه قابلیت رقابت و جایگزینی دارد و از سال ۲۰۱۵ میلادی توسط این شرکت بفروش می رسد از جذابیت بیشتری برای پالایشگاههای آسیائی برخوردار است.

شنبه 8 خرداد 1395
منبع خبر : شرکت ملی نفت ایراننظرات

  • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید در وب منتشر خواهد شد
  • پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد
  • پیام هایی که به غیر از زبان پارسی یا غیر مرتبط باشد منتشر نخواهد شد