پلاتس گزارش می دهد

حمل بیش از ۱۲ میلیون بشکه نفت خام فورتیس به آسیا

شنبه 8 خرداد 1395   سرویس
براساس گزارشات منابع کشتیرانی در روز چهارشنبه، شرکت شل برنامه بارگیری و حمل بیش از ۱۲ میلیون بشکه از نفت خام فورتیس دریای شمال را برای ماههای مه و ژوئن و به مقصد آسیا تنظیم نموده است.

براساس گزارشات منابع کشتیرانی در روز چهارشنبه، شرکت شل برنامه بارگیری و حمل بیش از ۱۲ میلیون بشکه از نفت خام فورتیس دریای شمال را برای ماههای مه و ژوئن و به مقصد آسیا تنظیم نموده است. براساس منابع ارائه شده مقرر گردیده است که تعداد شش نفتکش با حجم بسیار بزرگ (VLCC) هر یک با حمل دو میلیون بشکه نفت خام محمولات خود را در ماههای فوق بسمت آسیا انتقال دهند .
بر اساس نرم افزار ردیابی معاملات S&P جهانی پلاتس(cFlow )، دو نفتکش VLCC با نام های Miltiadis Junior و Samco Sundarbans بارگیری محمولات نفت خام خود راانجام داده و به مقصد آسیا در حال حرکت می باشند. برنامه حمل چهار نفتکش دیگر بدین صورت بوده؛ که قرار است نفتکش Victory بین روزهای ۲۶ تا ۳۰ مه بارگیری داشته باشد، در حالی که گزارش شده که کشتی Athina بین روزهای ۳۱ مه تا اول ژوئن بارگیری نماید و نفتکش Sara نیز مقرر شده که در ۱۵ ژوئن بارگیری کند و کشتی Samco Europe در ۲۲ ژوئن بارگیری خواهد داشت. Unipec اعلام کرده که دو نفتکش VLCC حامل نفت خام فوق در ماه مه و یک کشتی در ماه ژوئن برای Chinaoil در کشور چین ارسال خواهد شد و مقصد سه کشتی دیگر هنوز مشخص نیست.
هزینه اجاره کشتی ها نیز به صورت رقم ثابت( Lump Sum ) در ماه ژوئن ۵/۲۵ میلیون دلار بوده که کمتر از آنچه که در بارگیری برای ماه مه پرداخت گردید، می باشد.

 
 
شنبه 8 خرداد 1395
منبع خبر : شرکت ملی نفت ایراننظرات

  • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید در وب منتشر خواهد شد
  • پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد
  • پیام هایی که به غیر از زبان پارسی یا غیر مرتبط باشد منتشر نخواهد شد