آرگوس گزارش می دهد

رشد بازار خودروهای دیزلی اروپا

چهار شنبه 5 خرداد 1395   سرویس
علی رغم سیاست کاهش استفاده از سوخت دیزل در اروپا برای خودروها تاکنون ممانعت از رشد پایدار استفاده از این سوخت، در بین سه بازار از چهار بازار بزرگ اروپا، با ناکامی مواجه شده است.

آرگوس (۲۰ مه)- علی رغم سیاست کاهش استفاده از سوخت دیزل در اروپا برای خودروها تاکنون ممانعت از رشد پایدار استفاده از این سوخت، در بین سه بازار از چهار بازار بزرگ اروپا، با ناکامی مواجه شده است. یکی از استثنائات قابل ذکر در این بین، کشور فرانسه می باشد. در بین پیشنهادات ارائه شده توسط شهردار جدید لندن، Sadiq Khan ، یکی از این طرح ها از رده خارج نمودن اتوبوس های گازوئیل سوز بوده که از سال ۲۰۱۴ به بعد آخرین سیاستی بوده که در راستای کاهش استفاده از سوخت دیزل ابلاغ گردیده است.
علیرغم وجود چنین سیاستی ، شمار خودروهای دیزل ثبت شده بین ماههای ژانویه تا آوریل در آلمان، انگلستان و ایتالیا به میزان ۱/۳۶ میلیون دستگاه بوده که ۷/۰ درصد بیشتر از سال گذشته است. در فرانسه این رشد ۴/۲ -درصد و تا میزان۳۶۲ هزار دستگاه خودرو کاهش یافته است. این افزایش در ایتالیا بیشترین بوده و میزان ۱۹ درصد می باشد.
رشد ثبت خودروهای دیزل در آلمان، انگلستان و ایتالیا هر یک به تنهایی در حال کاهش است ولی کل ناوگان این سه کشور، رشد را مثبت نشان می دهد. رشد سریع در خودروهای بنزین سوز سهم استفاده از خودروهای دیزلی را کاهش داده و ثبت خودروهای جدید دیزلی را کم خواهد کرد بطوریکه در سال جدید این سهم در آلمان ۴۷/۲ درصد بوده که با ۴۸/۴ درصد سال گذشته قابل مقایسه است. با این وجود این سطح از کاهش در مقایسه با توسعه ناوگان موجود، بسیار کم است . در آغاز سال ۲۰۱۵ تنها ۳۱/۲ درصد از خودروهای آلمان ۳۷/۸ خودروهای انگلیسی دیزلی بوده اند.

چهار شنبه 5 خرداد 1395
منبع: شرکت ملی نفت ایراننظرات

  • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید در وب منتشر خواهد شد
  • پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد
  • پیام هایی که به غیر از زبان پارسی یا غیر مرتبط باشد منتشر نخواهد شد