آرگوس گزارش داد

به روز رسانی برنامه های خارجی Rosneft

سه شنبه 4 خرداد 1395   سرویس
برنامه Rosneft این است که حفاری اکتشافی در برزیل را ادامه داده و بلوک های اکتشافی موزامبیک و ویتنام، در جایی که این شرکت درصدد توسعه پروژه های گازی خود است، را نیز آغاز نماید.

برنامه Rosneft این است که حفاری اکتشافی در برزیل را ادامه داده و بلوک های اکتشافی موزامبیک و ویتنام، در جایی که این شرکت درصدد توسعه پروژه های گازی خود است، را نیز آغاز نماید. در گزارش سال ۲۰۱۵، Rosneft اعلام کرد دو چاه اکتشافی در پروژه Solimoes در منطقه آمازون برزیل طی سال های ۲۰۱۶ و ۲۰۱۷ به اجرا در خواهد آورد. پس از خرید شرکت PetroRio برزیل به ارزش ۵۵ میلیون دلار، این شرکت مالکیت کامل Solimoes را درماه اکتبر به دست آورد. شرکت Rosneft مطالعات لرزه شناسی را در این پروژه به اجرا در آورده که شامل ۱۶ بلوک و ۱۱ مخزن کشف شده است ولی تاکنون هیچ نفتی از این میدان کشف نشده است
به نظر می رسد علی رغم ناکامی ای که PetroRio داشت و باعث خروج از این میدان گردید، Rosneft درصدد پیشروی در آینده به منظور اکتشاف میدان Solimoes می باشد. این شرکت اعلام کرده که راغب به پیشبرد بخش گازی پروژه بوده و به گزینه های ذخایر گازی شرکت دولتی Petrobras نیز چشم دوخته است. در سال ۲۰۱۲ Rosneft مقدار ۴۵ درصد از سهام شرکت Solimoes را از TNK-BP به ارزش یک میلیارد دلار خریداری کرده است. دو شرکت TNK-BP و PetroRio تعداد ۶ مخزن گازی را کشف کرده اند که عمده آن ها شامل بزرگترین مخازن گازی برزیل بوده ولی از ۱۱ چاه توصیفی که تا سال ۲۰۱۳ حفر شده بود هیچ کدام ذخیره نفت خامی را در بر نداشت. در موزامبیک Rosneft در نظر دارد بعد از امضای توافق با شرکت اگزون مبیل در نیمه دوم سال جاری همکاری نماید.

سه شنبه 4 خرداد 1395
منبع: شرکت ملی نفت ایراننظرات

  • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید در وب منتشر خواهد شد
  • پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد
  • پیام هایی که به غیر از زبان پارسی یا غیر مرتبط باشد منتشر نخواهد شد