رویترز گزارش داد

افزایش میزان ذخایر SPR چین

دو شنبه 3 خرداد 1395   سرویس
میزان واردات نفت خام چین در چهار ماهه نخست سال جاری میلادی به ۱۲۳/۷ میلیون تن معادل ۷/۴۶میلیون بشکه در روز رسید که این رقم ۱۱/۸ درصد بیشتر از دوره مشابه سال ۲۰۱۵ می باشد.

رویترز(۱۹مه)- میزان واردات نفت خام چین در چهار ماهه نخست سال جاری میلادی به ۱۲۳/۷ میلیون تن معادل ۷/۴۶میلیون بشکه در روز رسید که این رقم ۱۱/۸ درصد بیشتر از دوره مشابه سال ۲۰۱۵ می باشد. بر اساس آمار منتشره دولت چین، میزان تولید داخلی نفت خام این کشور در ماه آوریل نسبت به سال گذشته ۵/۶ در صد کاهش پیدا کرد و به ۱۶/۵۹ میلیون تن ( معادل حدود ۴/۰۴ میلیون بشکه در روز)رسید. این میزان تولید پایین ترین سطح آن از ژوئیه ۲۰۱۳ می باشد. در مجموع با توجه به افزایش واردات و کاهش تولید داخلی نفت خام چین کل موجودی و نفت خام قابل دسترس این کشور طی چهار ماهه نخست سال جاری به ۱۱/۵۶ میلیون بشکه در روز رسید. از طرفی،افزایش میزان پالایش نفت خام در پالایشگاههای چین و کاهش صادرات فرآورده های نفتی آن موجب افزایش ۱/۷ درصدی تقاضای نفت خام این کشور درماه آوریل گردید.

میزان متوسط پالایش نفت خام در پالایشگاههای چین در چهار ماه نخست سال جاری با ۲/۹ درصد افزایش نسبت سال قبل به ۱۰/۶۹ میلیون بشکه در روز بالغ گردید. این امر به منزله آن است که سطح ذخیره سازیهای نفت خام چین بیشتر از ارقام پیش بینی شده قبلی درماه دسامبر گردیده است. شایان ذکر است، کارشناسان و تحلیل گران نفتی پیشتر سطح ذخایر SPR چین را برای سال جاری میلادی ۱۵۰ میلیون بشکه برآورد کرده بودند.

 

دو شنبه 3 خرداد 1395
منبع: شرکت ملی نفت ایراننظرات

  • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید در وب منتشر خواهد شد
  • پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد
  • پیام هایی که به غیر از زبان پارسی یا غیر مرتبط باشد منتشر نخواهد شد