معاون وزیر اقتصاد :

حمایت دولت از تقویت بورس های کالا و انرژی

دو شنبه 23 فروردین 1395   سرویس
معاون اقتصادی وزیر امور اقتصادی و دارایی گفت : دولت از تقویت بورس های کالا و انرژی حمایت می کند.

به گزارش مبین سرمایه به نقل از خبرگزاری صدا و سیما، شاپور محمدی امسال باید رونق بیشتری در بورس های کالا و انرژی دیده شود و دولت بنا ندارد کالایی از بورس های کالایی کشور خارج شود و در واقع دولت اراده جدی برای رشد بازار سرمایه دارد.


معاون اقتصادی وزیر اقتصاد افزود : تعمیق بازار بدهی و افزایش توان تامین مالی مهم ترین اهداف بازار سرمایه در سال 95 خواهد بود.
 
محمدی گفت : یکی از مهم ترین نیازهای بازار سرمایه ، حذف یا کوتاه سازی روند دریافت مجوز است که البته این کار از سال 94 آغاز شده و از سوی دیگر تصویب و ابلاغ قانون رفع موانع تولید، تاثیر مناسبی در بازار داشته است.
 
وی افزود : هم اکنون ریسک های عملیاتی و تجاری در بازار سرمایه بسیار پایین ارزیابی می شود و البته ایجاد بازار بدهی نیز یکی از ضرورت های بازار سرمایه است که از سال 94 آغاز شد و توسعه آن در سال 95 ضروری است و در حال حاضر حجم بازار بدهی کشور، کوچک است و بازار سرمایه می تواند در افزایش سهم بازار این اوراق به بانک مرکزی کمک کند.
 
محمدی تاکید کرد : یکی از مهم ترین برنامه های دولت در سال جدید افزایش میزان تامین مالی از طریق بازار سرمایه است. بازار سرمایه هم اکنون توان مناسبی برای تامین مالی بنگاه های بزرگ دارد و در حال برنامه ریزی برای رسیدن به توان تامین مالی بنگاه های کوچک و متوسط است.
 
معاون اقتصادی وزیر اقتصاد خاطرنشان کرد: تقویت و اصلاح زیرساخت های مالی بازار سرمایه از اقدامات مهم اقتصادی سال جاری خواهد بود و امید می رود که با همکاری مناسب سازمان بورس و بانک مرکزی، شاهد قدرت گرفتن بازار سرمایه باشیم. 
 
وی در ادامه این برنامه گفت: در سال 95 تامین مالی اقتصاد دانش بنیان از طریق بازار سرمایه، با تقویت بازار دارایی فکری فرابورس ایران افزایش پیدا می کند. البته ثبات بازار سرمایه با تقویت و توسعه صندوق های فعال در بازار امکان پذیر است به شرط آن که نقش بازار گردان ها در بازار سرمایه پر رنگ تر شود.
 
محمدی در باره برنامه ششم توسعه گفت: در برنامه ششم توجه کافی به بازار سرمایه مبذول شده و بخش هایی که نیاز به مجوز داشته، به مجلس شورای اسلامی ارسال شده است و امیدواریم که با اجرای اقتصاد مقاومتی شاهد شکوفایی و رشد بازار سرمایه باشیم.
دو شنبه 23 فروردین 1395
خبرگزاری صدا و سیمانظرات

  • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید در وب منتشر خواهد شد
  • پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد
  • پیام هایی که به غیر از زبان پارسی یا غیر مرتبط باشد منتشر نخواهد شد