با هدف تامین مالی میادین نفتی صورت می گیرد

عرضه قراردادهای سلف موازی استاندارد نفت‌خام در بورس انرژی

چهار شنبه 19 اسفند 1394   سرویس
مدیر عامل بورس انرژی ایران از پذیرش قراردادهای سلف موازی استاندارد نفت خام سبک صادراتی میدان نفتی آذر خبر داد و افزود: دارایی پایه این اوراق، نفت خام سبک صادراتی ایران در میدان سروک آذر و مبلغ انتشار این اوراق 2 هزار میلیارد ریال است.

سید علی حسینی، مدیر عامل بورس انرژی ایران،در گفتگو با خبرنگار بورس خبرگزاری فارس؛ با اعلام این خبر گفت: پس از انتشار موفق اوراق سلف موازی استاندارد نفت کوره شرکت ملی نفت ایران در پنج مرحله، قراردادهای سلف موازی استاندارد نفت خام سبک صادراتی میدان نفتی آذر نیز پس از طی مراحل مقرراتی در بورس انرژی ایران پذیرش شده و به ‌زودی مراحل انتشار و عرضه عمومی آن آغاز خواهد شد.

مدیر عامل بورس انرژی ایران در ادامه افزود: دارایی پایه این اوراق، نفت خام سبک صادراتی ایران در میدان سروک آذر و مبلغ انتشار این اوراق دو هزار میلیارد ریال است. در ضمن این اوراق به ترتیب منضم به اختیار فروش و خرید تبعی 25 و 28 درصدی هستند. بازارگردان این اوراق نیز با نرخ 23 درصد روزشمار نسبت به تضمین نقدشوندگی اوراق مذکور اقدام می‌نماید.

سید علی حسینی در پایان با اشاره به حجم بالای پروژه‌های توسعه‌ای در صنعت نفت و نیاز به منابع قابل توجه جهت اجرای پروژه‌های مذکورگفت: با توجه به برنامه‌های وزارت نفت در راستای تحقق سیاست‌های اقتصاد مقاومتی و همچنین ظرفیت‌های بازار سرمایه و بورس انرژی ایران برای تامین مالی صنایع نفت و گاز، بورس انرژی ایران آماده تامین مالی سایر پروژه‌های بالادستی و پایین دستی صنعت نفت است.

دریافت امید نامه قراردادهای سلف موازی استاندارد نفت‌خام در بورس انرژی

چهار شنبه 19 اسفند 1394
خبرگزاری فارسنظرات

  • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید در وب منتشر خواهد شد
  • پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد
  • پیام هایی که به غیر از زبان پارسی یا غیر مرتبط باشد منتشر نخواهد شد