دومین قرارداد فروش دوجانبه برق در بخش خصوصی امضا شد

یک شنبه 16 اسفند 1394   سرویس
دومین قرارداد دوجانبه برق بین تولیدکننده و مصرف کننده بخش خصوصی برای مدت یک سال به امضا رسید.

به گزارش کارگزاری مبین سرمایه به نقل از روابط عمومی شرکت مدیریت شبکه برق ایران، دومین قرارداد دوجانبه مستقیم فروش برق، بین شرکت مولد نیروگاهی تجارت فارس (مالک نیروگاه فارس) به عنوان تولید کننده و شرکت آلومینیوم المهدی هرمزگان به عنوان خریدار امضا شد. ظرفیت قرارداد مذکور 134 مگاوات و مبلغ آن به صورت توافقی بین خریدار و فروشنده تعیین شده است.

از آنجایی که برق مورد قرارداد میان تولید کننده و مصرف کننده از طریق شبکه سراسری منتقل می شود، هزینه ترانزیت آن در قالب مصوبه وزیر نیرو و توسط شرکت برق منطقه ای اخذ خواهد شد.

گفتنی است با توجه به قراردادی که بین شرکت مدیریت شبکه برق ایران و تولید کنندگان برق بابت پوشش تعهدات خارج از بازار برق (فعالیت در بورس انرژی و عقد قراردادهای دو جانبه) آنها بسته می شود، نگرانی برای عدم تامین برق مورد نیاز مصرف کننده وجود ندارد.

از آنجایی که شرکت آلومینیوم المهدی قصد افزایش انشعاب خود از برق منطقه ای هرمزگان را تا 400 مگاوات (افزایش دیماندی از 134 تا 400 مگاوات ) دارد، پیش بینی می شود در پی آن، ظرفیت قرارداد دو جانبه نیز تا سقف 400 مگاوات افزایش یابد.

بر اساس برنامه پنجم توسعه، وزارت نیرو مکلف شده است تا بستر لازم برای انعقاد قرارداد دوجانبه به طور مستقیم میان مصرف کننده و تولید کننده برق را فراهم کند. بر همین اساس، چندی قبل اولین قرارداد فروش دو جانبه برق بین شرکت فولاد مبارکه (خریدار) و نیروگاه شهید منتظری (فروشنده) به امضا رسید.

یک شنبه 16 اسفند 1394
شرکت مدیریت شبکه برق ایراننظرات

  • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید در وب منتشر خواهد شد
  • پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد
  • پیام هایی که به غیر از زبان پارسی یا غیر مرتبط باشد منتشر نخواهد شد