سید علی حسینی، مدیر عامل بورس انرژی ایران گفت

عرضه قراردادهای سلف موازی استاندارد نفت خام در بورس انرژی

دو شنبه 19 بهمن 1394   سرویس
نخستین عرضه قراردادهای سلف موازی استاندارد نفت خام با هدف تامین مالی میادین نفتی در بورس انرژی انحام می شود.

 

به گزارش مبین سرمایه به نقل ازسنا، سید علی حسینی، مدیر عامل بورس انرژی ایران، با اعلام این خبر گفت: پس از انتشار موفق اوراق سلف موازی استاندارد نفت کوره شرکت ملی نفت ایران در پنج مرحله، قراردادهای سلف موازی استاندارد نفت خام سبک صادراتی میدان نفتی آذر نیز پس از طی مراحل مقرراتی در بورس انرژی ایران پذیرش شده و به ‌زودی مراحل انتشار و عرضه عمومی آن آغاز خواهد گردید.
 
مدیر عامل بورس انرژی ایران در ادامه افزود: دارایی پایه این اوراق، نفت خام سبک صادراتی ایران در میدان سروک آذر و مبلغ انتشار این اوراق دو هزار میلیارد ریال است. که این اوراق به ترتیب منضم به اختیار فروش و خرید تبعی 25 و 28 درصدی است و همچنین بازارگردان این اوراق را با نرخ 23 درصد روزشمار خریداری می کند.
 
وی همچنین اعلام کرد: عرضه‌کننده و ضامن این اوراق، شرکت سرمایه‌گذاری صندوق بازنشستگی کارکنان صنعت نفت و رکن متعهد و بازارگردان این اوراق نیز شرکت تأمین سرمایه سپهر است.
 
سید علی حسینی در پایان با اشاره به حجم بالای پروژه‌های توسعه‌ای در صنعت نفت و نیاز به منابع قابل توجه جهت اجرای پروژه‌های مذکور، برنامه‌های وزارت نفت در راستای تحقق سیاست‌های اقتصاد مقاومتی و همچنین ظرفیت‌های بازار سرمایه و بورس انرژی ایران برای تامین مالی صنایع نفت و گاز، آمادگی بورس انرژی ایران را به منظور تامین مالی سایر پروژه‌های بالادستی و پایین دستی صنعت نفت اعلام کرد.

دو شنبه 19 بهمن 1394
سنانظرات

  • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید در وب منتشر خواهد شد
  • پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد
  • پیام هایی که به غیر از زبان پارسی یا غیر مرتبط باشد منتشر نخواهد شد