برای نخستین بار؛

گازوئیل در رینگ بین الملل بورس انرژی معامله شد

سه شنبه 12 آبان 1394   سرویس
برای اولین بار 1000 تن نفت گاز (گازوئیل) شرکت ملی پخش فرآورده‌های نفتی ایران در رینگ بین الملل بورس انرژی ایران معامله شد.

به گزارش مبین سرمایه به نقل از سنا، در جریان معاملات روز جاری (دو‌شنبه 11 آبان 94)، برای اولین بار در رینگ بین الملل بورس انرژی ایران 1000 تن نفت گاز (گازوئیل) شرکت ملی پخش فرآورده‌های نفتی ایران به مقصد افغانستان و در محل تحویل انبار نفت ساری معامله شد.

دکتر سیدعلی حسینی، مدیرعامل بورس انرژی ایران، با بیان این خبرگفت: در معاملات امروز، نفت گاز (گازوئیل) شرکت ملی پخش فرآورده‌های نفتی ایران به مقصد افغانستان با سه محل تحویل مختلف شامل انبار نفت ساری، مشهد و اصفهان در بورس انرژی ایران عرضه شد.

وی افزود: پس از پایان عرضه‌ها در نهایت نفت گاز (گازوئیل) شرکت ملی پخش فرآورده‌های نفتی ایران به مقصد افغانستان و در محل تحویل ساری به ارزش تقریبی 10 میلیارد ریال معامله شد.

دکتر حسینی با بیان اینکه با همکاری شرکت ملی پخش فرآورده‌های نفتی ایران، تاکنون علاوه بر مقصد افغانستان شاهد عرضه این کالا در رینگ بین الملل بورس انرژی ایران به مقاصد پاکستان با محل تحویل انبار نفت زاهدان و چابهار و ترکیه با محل تحویل انبار نفت تبریز بوده‌ایم، ابراز امیدواری کرد که به زودی شاهد عرضه‌های این محصول در بورس انرژی ایران به مقاصد عراق و ارمنستان نیز باشیم.

این مقام مسوول درباره شیوه معامله گازوییل در بورس انرژی گفت: روش انجام معامله به صورت کشف پریمیوم بوده و قیمت پایه جهت واریز پیش پرداخت بر اساس قیمت تقریبی نفت گاز (Gas oil) موجود در نشریه Platts در تاریخ 26 اکتبر 2015، 419 دلار درنظر گرفته شده بود که قیمت پایه مندرج در اطلاعیه عرضه می بایست از آن کسر شود.

لازم به ذکر است در معاملات روز آینده بورس انرژی ایران شاهد سه عرضه دیگر نفت گاز (گازوئیل) شرکت ملی پخش فرآورده‌های نفتی ایران به مقاصد پاکستان با محل تحویل انبار نفت زاهدان و چابهار و ترکیه با محل تحویل انبار نفت تبریز خواهیم بود. هریک از این عرضه‌ها شامل 1000 تن نفت گاز (گازوئیل) شرکت ملی پخش فرآورده‌های نفتی ایران خواهد بود و قیمت پایه جهت واریز پیش پرداخت معادل 423 دلار درنظر گرفته شده است که قیمت پایه مندرج در اطلاعیه عرضه می بایست از آن کسر شود.

سه شنبه 12 آبان 1394
سنانظرات

  • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید در وب منتشر خواهد شد
  • پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد
  • پیام هایی که به غیر از زبان پارسی یا غیر مرتبط باشد منتشر نخواهد شد