با نهایی شدن قرارداد فروش گازهای همراه ٣ میدان نفتی:

كليد خوردن نخستين پروژه ايراني LNG در دريا

دو شنبه 4 آبان 1394   سرویس
به گزارش مبین سرمایه به نقل از اويل نيوز:شرکت ملی نفت ایران به دنبال مزایده گازهای همراه نفت در سال گذشته، قرارداد فروش گازهای مشعل سه میدان نفتی را به زودی نهایی می کند که بر اساس آن...

به گزارش مبین سرمایه به نقل ازاويل نيوز:شرکت ملی نفت ایران به دنبال مزایده گازهای همراه نفت در سال گذشته، قرارداد فروش گازهای مشعل سه میدان نفتی را به زودی نهایی می کند که بر اساس آن، نخستین پروژه ایران برای مایع سازی گاز در دریا کلید خواهد خورد.


به گزارش مبین سرمایه به نقل از اويل نيوز، معاون مدیرعامل شرکت ملی نفت ایران در امور سرمایه گذاری و تامین منابع مالی در گفتگو با خبرنگار شانا با اعلام این خبر افزود: از بین سه قرارداد فروش گازهای مشعل که به زودی نهایی خواهد شد، یکی از قراردادها با هدف تولید LNG در دریا (FLNG) منعقد می شود.

علی کاردر تصریح کرد: تا پایان سال، آگهی مجددی برای مزایده گازهای همراه نفت منتشر می کنیم و با توجه به اینکه در آستانه لغو عملی تحریمها قرار داریم، پیش بینی می کنیم مزایده بعدی با استقبال بیشتر شرکتهای خارجی همراه باشد.

وی با بیان اینکه قیمت تمام شده FLNG در دنیا به قیمت تمام شده LNG نزدیک می شود و این موضوع، سرمایه گذاری در این حوزه را توجیه پذیر می سازد، ادامه داد: صنعت نفت ایران از راه اندازی واحد FLNG حتی در مناطقی که گاز شیرین دارد، استقبال می کند و در این زمینه نیز مذاکراتی داشته ایم.

مذاکره برای به ثمر رساندن ایران ال ان جی

کاردر همچنین از مذاکره با چند شرکت برای پیگیری و به پایان رساندن پروژه ایران ال ان جی خبر داد.

 معاون سرمایه گذاری شرکت ملی نفت ایران، پروژه های NGL را از دیگر فرصتهای سرمایه گذاری در صنعت نفت ایران عنوان کرد و گفت: در این زمینه، چندین پروژه را در بسته های سرمایه گذاری کنفرانس تهران معرفی می کنیم.

کاردر اظهار کرد: برای ترغیب سرمایه گذاران در حوزه جمع آوری گازهای همراه نفت و ان جی ال ها، حداقل ١٥ درصد را به عنوان نرخ بازگشت سرمایه تضمین می کنیم.

به گزارش مبین سرمایه به نقل از شانا، جمع آوری گازهای مشعل و تبدیل آن به محصولات با ارزش افزوده بیشتر از سوی بخش خصوصی، سال گذشته با دستور وزیر نفت در دستور کار قرار گرفت و هم اکنون درحالی معاون سرمایه گذاری شرکت ملی نفت ایران از انتشار مجدد آگهی مزایده گازهای همراه نفت تا پایان سال خبر می دهد که به گفته کارشناسان، این پروژه یکی از بارزترین پروژه های اقتصاد مقاومتی  است و علاوه بر جلوگیری از سوزاندن گازهای مشعل و ایجاد ارزش افزوده از آلودگی محیط زیست نیز جلوگیری می کند.
 
دو شنبه 4 آبان 1394
اویل نیوزنظرات

  • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید در وب منتشر خواهد شد
  • پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد
  • پیام هایی که به غیر از زبان پارسی یا غیر مرتبط باشد منتشر نخواهد شد