معامله انواع فرآورده‌هاي نفتي در بورس انرژي با نظارت کامل انجام مي‌شود

شنبه 25 مهر 1394   سرویس
مدير عامل بورس انرژي گفت: معامله انواع فرآورده‌هاي نفتي و محصولات ديگر در بورس انرژي به طور منظم، شفاف و با نظارت کامل انجام مي‌شود.


به گزارش مبین سرمایه به نقل از شانا، علي حسيني، مدير عامل بورس انرژي، اظهار کرد: ذات معامله در بورس شفافيت است و در اين مسير بورس انرژي ايران ميزبان معامله شفاف و قانونمند انواع فرآورده‌هاي نفتي، محصولات پتروشيمي و برق است.
علي حسيني افزود: خوشبختانه وزارتخانه‌هاي نفت و نيرو همکاري خوبي با بورس انرژي دارند و با توجه به افزايش حجم و ارزش معامله‌ها انتظار مي‌رود که روند صعودي معامله انواع محصولات را در ماه‌هاي آتي شاهد باشيم و با توجه به زيرساخت‌هاي مطلوب آمادگي کامل از سوي بورس انرژي در اين زمينه وجود دارد.
وي ادامه داد: معامله در بورس انرژي سبب مي‌شود تا روابط مالي ميان دو طرف شفاف و مشخص باشد و چالش‌هايي مانند بدهي و يا پرداخت نکردن معوقات مالي در سررسيد از سوي خريداران به وجود نيايد.
حسيني افزود: عرضه موفق اوراق سلف استاندارد نفت کوره در بورس انرژي و استقبال خريداران، زمينه را براي انتشار اين اوراق در مراحل بعدي تسهيل کرد و اميد است بتوانيم در تأمين مالي طرح‌هاي توسعه‌اي صنعت نفت ايران مشارکت مطلوبي داشته باشيم.
مديرعامل بورس انرژي با بيان اين که به‌زودي و با پذيرش و ورود چند فرآورده و محصول جديد به بورس انرژي، سبد عرضه‌ها داراي تنوع بيشتري خواهد شد، گفت: اميد است که با تداوم همکاري عرضه‌کنندگان در رينگ‌هاي داخلي و نيز بين‌الملل، همزمان با شرايط جديد به وجود آمده در کشور، بورس انرژي ايران بتواند در مسير توسعه اقتصادي کشور نقش آفرين باشد.
مدير عامل بورس انرژي پيش‌تر گفته بود: بورس انرژي ايران آمادگي دارد تا با همکاري وزارت نفت، انواع فرآورده‌هاي نفتي را براساس روش‌هاي متنوع عرضه کند.
حسيني افزوده بود: تجربه موفق عرضه نفت کوره صادراتي و گازوئيل در رينگ بين‌الملل سبب شد تا تحولي نوين را در فروش فرآورده‌هاي نفتي شاهد باشيم و اين دستاورد با حمايت‌هاي بيژن زنگنه وزير نفت محقق شد و خوشبختانه ديدگاه مثبت ايشان به بورس انرژي چشم‌انداز مثبتي را براي آينده اين بورس ترسيم کرده است.
وي با بيان اين که معاونت‌هاي امور بين‌الملل، حقوقي و نيز سرمايه‌گذاري شرکت ملي نفت ايران تلاش بسياري کردند تا اين عرضه به بهترين شکل انجام شود، گفته بود: تعامل و همدلي ميان مديران ارشد صنعت نفت و بورس انرژي، زمينه را براي همکاري‌هاي آتي تسهيل کرده است.
مدير عامل بورس انرژي با بيان اين که پذيرش و عرضه فرآورده‌هاي نفتي در بورس انرژي مي‌تواند در رونق اقتصادي کشور تأثير بگذارد، گفته بود: عرضه فرآورده‌هاي نفتي مي‌تواند خروج از رکود را شتاب بخشد و منافع اقتصادي مطلوبي را براي کشورمان به همراه داشته باشد.

شنبه 25 مهر 1394نظرات

  • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید در وب منتشر خواهد شد
  • پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد
  • پیام هایی که به غیر از زبان پارسی یا غیر مرتبط باشد منتشر نخواهد شد