تداوم برنامه فروش دو هفته یکبار نفت کوره

دو شنبه 23 شهریور 1394   سرویس

مدیر عامل بورس انرژی از عرضه محموله‌های 35 هزار تنی نفت کوره هر 2 هفته یک بار در این بازار خبر داد.


تداوم برنامه فروش دو هفته یکبار نفت کوره

 
 

 

 

 

 

 

 

به گزارش مبین سرمایه به نقل از اقتصادپرس: سید علی حسینی با اشاره به عرضه موفق محموله نفت کوره در بورس انرژی عنوان کرد: بر اساس برنامه‌ریزی صورت گرفته به طور مرتب هر 2 هفته یک بار محموله‌های 35 هزار تنی نفت کوره از سوی شرکت نفت در بورس انرژی عرضه می‌شود.

مدیر عامل بورس انرژی در ادامه با اشاره به پذیرش 90 درصدی کالاهای قابل عرضه در بورس انرژی از عرضه های جدید در این بازار خبر داد و گفت: با توجه به درخواست شرکت ملی نفت مبنی بر عرضه میعانات نفتی در بورس انرژی به زودی پس از تکمیل فرآیند پذیرش این کالاها عرضه میعانات گازی در رینگ صادراتی بورس انرژی آغاز خواهد شد.

به گفته وی، در عین حال در آینده نیز خوراک گازی مجتمع های پتروشیمی نیز در بورس انرژی قابل عرضه خواهد بود.

حسینی در پاسخ به این پرسش خبرنگار فارس مبنی بر اینکه چه الزاماتی مبنی بر پذیرش و عرضه کالا در بورس وجود دارد و ضمانت اجرایی در ترغیب تولیدکنندگان برای عرضه در بورس چیست؛ پاسخ داد: با توجه به قوانین مصوب مجلس شورای اسلامی و نیز مصوبه هیات وزیران مبنی بر عرضه محصولات و کالاهای قابل پذیرش در بورس کالا و بورس انرژی، شرکت‌ها موظف به پذیرش کالاهای قابل عرضه خود در این بازارها هستند، مگر آن دسته کالاهایی که هیات پذیرش با آنها موافق نباشد.

بورس انرژی در ترغیب عرضه کنندگان برای عرضه کالا و محصولات ضمانت اجرایی در دست ندارد و تنها با ارایه گزارش‌های مرتب به دستگاههای نظارتی اکتفا می‌کند.

دو شنبه 23 شهریور 1394
اقتصادپرسنظرات

  • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید در وب منتشر خواهد شد
  • پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد
  • پیام هایی که به غیر از زبان پارسی یا غیر مرتبط باشد منتشر نخواهد شد