آمار صادرات بنزين ايران

شنبه 21 شهریور 1394   سرویس

به گزارش مبین سرمایه به نقل از ایرنا مدیرعامل شرکت ملی پخش فرآورده های نفتی ایران از صادرات ۵۶۰ میلیون لیتر گازوییل خبر داد و گفت: صادرات این حجم از گازوییل، معادل ۲۵۰ میلیون دلار برای کشور درآمدزایی داشته است.

سیدناصر سجادی، درباره صادرات گازوییل اظهار داشت: تا سال گذشته باید گازوییل وارد می کردیم، اما با توجه به افزایش گازرسانی به صنایع از میزان مصرف گازوییل کاسته شده هرچند با مازاد این فرآورده مواجه هستیم به طوری که برای اولین بار صادرکننده این فرآورده شده ایم.
وی با بیان آنکه در ۱۶۰ روز نخست سال جاری حدود ۵۶۰ میلیون لیتر (معادل ۲۵۰ میلیون دلار) گازوییل صادر شده است، اظهار داشت: بخشی از گازوییل از طریق مرز زمینی به کشورهای پاکستان و افغانستان و بخشی دیگر از طریق دریا به سایر کشورها صادر شده است.
مدیرعامل شرکت ملی پخش فرآورده های نفتی ایران خاطرنشان کرد: قرارداد صادرات گازوییل به عراق را نیز نهایی کرده ایم و صادرات به این کشور نیز آغاز شده است. افزایش نظارت بر خودرهای دیزلی و مقابله با قاچاق گازوییل و همچنین کاهش مصرف گازوییل توسط نیروگاه ها، از عوامل اصلی کاهش مصرف گازوییل در کشور به شمار می روند.
وی همچنین پیش از این به ایرنا گفته بود: سال گذشته به طور میانگین روزانه ۳۵ میلیون لیتر نفت کوره مصرف شد، اما در سال جاری به علت افزایش گازرسانی ، میزان مصرف با کاهش حدود ۳۰ درصدی به ۲۵ میلیون لیتر رسیده است.
مدیرعامل شرکت ملی پخش فرآورده های نفتی ایران درباره مصرف نفت کوره خاطرنشان کرد: همه صادرات نفت کوره توسط مدیریت امور بین الملل شرکت ملی نفت انجام می شود.
سجادی با اشاره به آمادگی کشورمان به تحویل سوخت هواپیما به کشورهای متقاضی، گفت: در صورت تمایل هر کشور قادر هستیم که به آن کشور، سوخت هوایی صادر کنیم.
مدیرعامل شرکت ملی پخش فرآورده های نفتی ایران با اشاره به استانداردهای خاص سوخت هواپیما، اظهار داشت: افغانستان از مشتریان سوخت هواپیمای ایران است.
وی گفت: در ۱۶۰ روز نخست سال جاری (تا ۷ شهریورماه) ۲ هزار تن سوخت جت به افغانستان صادر شده است.

شنبه 21 شهریور 1394
ایرنانظرات

  • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید در وب منتشر خواهد شد
  • پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد
  • پیام هایی که به غیر از زبان پارسی یا غیر مرتبط باشد منتشر نخواهد شد