آمادگی برای عرضه انواع فرآورده های نفتی

یک شنبه 8 شهریور 1394   سرویس

به گزارش مبین سرمایه به نقل از شانا؛ مدیرعامل بورس انرژی اظهار کرد: این بورس با توجه به زیرساختهای مناسب آمادگی دارد تا با همکاری وزارت نفت انواع فرآورده های نفتی را در این بورس عرضه کند.

سیدعلی حسینی افزود: تجربه موفق عرضه نفت کوره صادراتی در رینگ بین الملل سبب شد تا تحولی نوین را در فروش فرآورده های نفتی شاهد باشیم و این دستاورد با حمایتهای مهندس بیژن زنگنه وزیر نفت محقق شد و خوشبختانه دیدگاه مثبت ایشان به بورس انرژی چشم انداز مثبتی را برای آینده این بورس ترسیم کرده است.

وی با بیان این که  معاونت امور بین الملل ، حقوقی و نیز معاونت سرمایه گذاری شرکت ملی نفت ایران تلاش بسیاری کردند تا این عرضه به بهترین شکل انجام شود گفت: تعامل و همدلی میان مدیران ارشد صنعت نفت و بورس انرژی زمینه را برای همکاریهای آتی تسهیل کرده است.

حسینی افزود: با توجه به شرائط موجود امید است که با برنامه ریزیهای انجام شده عرضه‌ها تداوم داشته باشد و با توافق انجام شده با شرکت ملی نفت ایران و بویژه حمایت شخص وزیر نفت این عرضه‌ها در بورس به صورت پایدار تداوم داشته باشد.

مدیرعامل بورس انرژی تصریح کرد: کیفیت نفت کوره ایران در منطقه بالاست و طرفداران زیادی دارد و  خوشبختانه خریداران بین المللی علاقمند به خرید انواع فرآورده های نفتی ایران هستند.

حسینی ادامه داد:  تنوع عرضه در سبد محصولات نفتی به عنوان یک راهبرد در اولویت قرار دارد و در این مسیر  این بورس آمادگی کامل دارد تا فرآورده‌های جدید نفتی و پتروشیمیایی را مورد پذیرش قرار دهد، ضمن این‌که از نظر زیرساختهای مورد نیاز هیچگونه مشکلی وجود ندارد.

وی با بیان این که پذیرش و عرضه فرآورده های نفتی در بورس انرژی می تواند در رونق اقتصادی کشور تاثیر بگذارد، گفت: عرضه فرآورده های نفتی می تواند خروج از رکود را شتاب بخشد و منافع اقتصادی مطلوبی را برای کشورمان به همراه داشته باشد.

 
یک شنبه 8 شهریور 1394
شانانظرات

  • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید در وب منتشر خواهد شد
  • پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد
  • پیام هایی که به غیر از زبان پارسی یا غیر مرتبط باشد منتشر نخواهد شد