بورس انرژی بزودی میزبان معامله سلف نفت کوره می شود

سه شنبه 16 دی 1393   سرویس
 
مدیر عامل بورس انرژی گفت: هفته آینده در صورت تکمیل مدارک، بورس انرژی جلسه هیئت پذیرش برای ورود معامله سلف نفت کوره را برگزار می کند.

علی حسینی اظهار کرد: در صورتی که تا پایان هفته  شرکت تامین سرمایه مشاور شرکت ملی نفت، اسناد و مدارک مورد نیاز را به بورس انرژی ارائه کند جلسه هیئت پذیرش هفته آینده برگزار خواهد شد.
وی افزود: شرکت ملی نفت همکاری مطلوبی برای عرضه سلف موازی استاندارد نفت کوره دارد و در این مسیر یکی از شرکتهای تامین سرمایه که مشاوره برای پذیرش را انجام می دهد در صورتی که اسناد فرم تعهد تضامین، امید نامه، بازار گردانی و قرارداد متعهد پذیره نویسی تا پایان هفته نهایی شود و بدست ما برسد، آماده برگزاری جلسه  هیئت پذیرش هستیم.
حسینی ادامه داد: بورس انرژی تمام زیر ساختهای مورد نیاز را فراهم کرده است و آمادگی کامل دارد تا این اوراق را که می تواند منجر به تحولی مثبت در اقتصاد کشور شود پذیرش کند.
مهم‌ترین‌ هدف از عرضه قراردادهای سلف موازی تامین مالی طرحها با شیوه‌های جدید است که بار مالی سنگینی برای دولت نداشته باشند.
با توجه به هدف‌گذاری دولت برای خروج غیرتورمی از رکود و همچنین تقویت بخش تولید با محوریت پروژه‌های بزرگ و با اولویت پروژه‌های نفتی و گازی، این قبیل عرضه‌ها را می‌توان در  مسیر تامین مالی بنگاه‌هایی دانست که دولت قصد سرمایه‌گذاری در آنها را ندارد.

منبع : ایران اکونومیست

سه شنبه 16 دی 1393
ایران اکونومیستنظرات

  • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید در وب منتشر خواهد شد
  • پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد
  • پیام هایی که به غیر از زبان پارسی یا غیر مرتبط باشد منتشر نخواهد شد