بورس انرژی بزودی میزبان عرضه نفت خام خواهد بود

یک شنبه 7 دی 1393   سرویس

شرکت ملی نفت ایران بزودی طبق توافقهای پیشین نفت خام را در بورس انرژی عرضه خواهد کرد .

رئیس سازمان بورس و اوراق بهادار در گفتگو با خبرنگار شانا اظهار کرد: همه برنامه ها و توافقهای مدیریت قبلی با شرکتها و سازمانها همچنان پابرجاست و هیچ تغیری در نحوه فعالیتها به وجود نیامده است.

محمد فطانت افزود: با توجه به تدابیر دولت امید است که تعادل زودتر به بازار بازگشته و سهامداران با آرامش اقدام به معامله کنند.

وی ادامه داد: نماد ٢ پالایشگاه عمده در بورس و فرا بورس به دلیل ارائه نکردن مدارک مورد نیازبسته است و از شرکت ملی پالایش و پخش فراورده های نفتی درخواست داریم با همکاری این پالایشگاهها با هدف شفاف سازی و بازگشایی نماد آنها ، هماهنگی های لازم را معمول کنند.

رئیس جدید سازمان بورس با انتقاد از وجود شایعه ها و ایجاد فضای ابهام در بازار سرمایه گفت: در حال حاضر شایعاتی در بازار سرمایه وجود داشته که این شایعات فضای مبهم و غبارآلودی برای سهامداران ایجاد کرده است که این موارد باعث شده فضای بازار بویژه در صنعت پالایشی، پتروشیمی و سنگ آهنی فضای مناسبی نباشد که این موارد در کنار ریسکهای نظام مند اقبال سهامداران به بازار را تحت تاثیر قرار داده است.

وی ادامه داد: با رایزنی‌هایی که با بخشهای مختلف انجام شده است،  همه ارکان نظام و دولت کمک خواهند کرد  و برای برطرف کردن ابهامها و برگرداندن رونق به بازار سرمایه تلاش  می کنند.

فطانت درباره رونق بازار و راهکارها گفت: جلب حمایت همه اصحاب بازار، ابهام زدایی از شرایطی که اتمسفر بازار را غبارآلود کرده گام اول خواهد بود اما ساماندهی مناسبی باید در همه ابعاد صورت بگیرد تا فرآیندها اصلاح و سرعت کار و چابکی مورد نیاز مردم ایجاد شود.

منبع: شانا

یک شنبه 7 دی 1393نظرات

  • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید در وب منتشر خواهد شد
  • پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد
  • پیام هایی که به غیر از زبان پارسی یا غیر مرتبط باشد منتشر نخواهد شد