تمایل شرکت‌های آلمانی برای حضور در پروژه‌های نیروگاهی ایران

دو شنبه 1 دی 1393   سرویس


معاون وزیر نیرو در امور برق و انرژی از احتمال برگزاری مناقصات توانیر برای تبدیل نیروگاههای گازی به سیکل ترکیبی با حضور شرکت‌های آلمانی خبر داد.

هوشنگ فلاحتیان در گفت‌وگو با خبرنگار اقتصادی خبرگزاری تسنیم اظهار داشت: یک هیئت ۴۰ نفره از کشور آلمان اخیراً بازدیدی از جمهوری اسلامی ایران داشتند و شرکت‌های متعددی در غالب این گروه به ایران آمده بودند که جلسه‌ای را هم بنده با این هیئت داشتم.

وی افزود: این شرکت‌های آلمانی در این جلسه اعلام آمادگی کردند که در حوزه‌های مختلف نسبت به مشارکت و یا احداث پروژه‌های متعدد نیروگاهی چه در زمینه سیکل ترکیبی، چه تجدید پذیر و چه پروژه‌های بهینه سازی مصرف انرژی در ایران فعالیت کنند.

معاون وزیر نیرو با بیان اینکه «احداث نیروگاه جدید حرارتی به صورت واگذاری صفر تا صد پروژه به شرکت‌های آلمانی مطرح نشده است»، گفت: در مورد مشارکت در تبدیل واحدهای گازی موجود کشور ما به سیکل ترکیبی، مواردی با آن‌ها مطرح شد که به شدت این مسئله مورد استقبال شرکت‌های آلمانی قرار گرفت که با توجه به مناقصه‌ای که توانیر هم اکنون در حال انجام دارد، به آن‌ها پیشنهاد شد که در مناقصه تبدیل واحدهای گازی به سیکل ترکیبی، طبق قوانین برگزاری مناقصات شرکت کنند.

وی خاطرنشان کرد: اگر قیمت و شرایط شرکت‌های آلمانی مناسب باشد، طبیعتا مورد استقبال قرار می‌گیرد و از توان آن‌ها در تبدیل نیروگاههای گازی به سیکل ترکیبی استفاده می‌شود.
منبع: خبرگزاری تسنیم

دو شنبه 1 دی 1393
خبرگزاری تسنیمنظرات

  • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید در وب منتشر خواهد شد
  • پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد
  • پیام هایی که به غیر از زبان پارسی یا غیر مرتبط باشد منتشر نخواهد شد