شرکت دنیای سرمایه ایرانیان بزودی با دو یونیت ۲۵۰۰ مگاواتی برق در بورس انرژی فعال خواهد شد

یک شنبه 25 آبان 1393   سرویس

شرکت ۵ هزار میلیارد تومانی دنیای سرمایه ایرانیان بزودی با دو یونیت ۲۵۰۰ مگاواتی برق در بورس انرژی فعال خواهد شد.
مدیر عامل هلدینگ دنیای سرمایه ایرانیان با بیان اینکه در حوزه انرژی هر ساله، کشور ایران حداقل بیش از ۱۰ هزار مگاوات برق تولیدی نیاز دارد، افزود: در برنامه ۵ ساله کشور نیز بر تولید ۴۵۰۰ مگاوات برق از طریق انرژی خورشیدی و در عین حال تولید حجم قابل توجهی از طریق سیکل ترکیبی پیش بینی شده و این در حالی است که فرمول قیمت گذاری برق و انرژی در کشور در حال اصلاح است.
وی بورس انرژی را اصلیترین گزینه تأمین مالی برای تولید انرژی‌های جدید از طریق نیروگاه‌های برق اعلام کرد و افزود: بر اساس همین موضوع هلدینگ دنیای سرمایه ایرانیان بنا دارد ۲ یونیت ۲۵۰۰ مگاواتی برق را بزودی از طریق پذیرش در بورس انرژی عرضه و به فروش برساند.
عشقی‌نژاد با بیان اینکه با منابع حاصل از این عرضه سایر اقدامات سرمایه گذاری و مالی در بازار سرمایه انجام خواهد شد، از برنامه ریزی برای ورود این هلدینگ بزرگ انرژی به بازار سرمایه خبر داد و افزود: مبادلات برق در بورس انرژی نسبت به کل مصرف برق کشور بسیار اندک بوده و این بازار جدید نیاز به توسعه فنی همه جانبه دارد.
در این بازار سوای از واسطه که صرفاً باید در بازار حضور داشته باشد سایر فعالان بازار و سرمایه گذاران آشنایی چندانی ندارند. این در حالی است که اغلب مشکلات و مطالبات شرکت‌های تولید کننده برق و سایر پیمانکاران طلبکار از دولت را می‌توان با تغییر شرایط عرضه و پذیرش و یا مبادلات کالا در بورس انرژی برطرف کرد و به واسطه ورود آسان به این بازار، مطالبات مالی را از روی دوش تولید کننده به طور کامل برطرف کرد.

منبع خبرگزاری موج

یک شنبه 25 آبان 1393نظرات

  • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید در وب منتشر خواهد شد
  • پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد
  • پیام هایی که به غیر از زبان پارسی یا غیر مرتبط باشد منتشر نخواهد شد