قیمت طلا در روزهای آینده تحت تاثیر بحران یونان و نشست فدرال رزرو خواهد بود

یک شنبه 24 خرداد 1394   سرویس

تحلیلگران اقتصادی و فعالان بازار طلا بر این باورند که قیمت جهانی طلا در روزهای آینده به شدت تحت تاثیر بحران مالی و بدهی یونان و برگزاری نشست دو روزه فدرال رزرو آمریکا خواهد بود.

 

به گزارش پایگاه اینترنتی کیتکو نیوز، کارشناسان اقتصادی نسبت به روند قیمت طلا در روزهای آینده اطمینان چندانی ندارند و معتقدند که قیمت این فلز گرانبها در جنگ بین نااطمینانی های ژئوپلیتیک در اروپا و انتظارات از نشست فدرال رزرو آمریکا تعیین خواهد شد.

 

بر اساس این گزارش نشست دو روزه فدرال رزرو طی روزهای سه شنبه و چهارشنبه از این لحاظ اهمیت زیادی دارد که می تواند تا حد زیادی وضعیت نرخ بهره را مشخص کند. بسیاری از کارشناسان اقتصادی اعلام کرده اند که فدرال رزرو در نشست سپتامبر برنامه افزایش نرخ بهره را کلید خواهد زد.

 

نظرسنجی جدید کیتکو نیوز از کارشناسان اقتصادی و خوانندگان نیز نشان می دهد که قیمت طلا در روزهای آینده با افت بیشتری روبرو خواهد شد. به نظر می رسد انتشار بیانیه پایانی نشست فدرال رزرو می تواند مهمترین عامل موثر بر قیمت طلا در روزهای آتی باشد.

 

اظهارات جانت یلن رئیس فدرال رزرو در کنفرانس خبری روز چهارشنبه نیز تا حد زیادی وضعیت نرخ بهره آمریکا را روشن خواهد کرد. برخی کارشناسان اقتصادی بر این باورند که فدرال رزرو در شرایط کنونی هنوز تصمیم قطعی برای افزایش نرخ بهره نگرفته است و اگر اظهارات یلن چنین مساله ای را اثبات کند، این مساله به نفع قیمت طلا خواهد بود.

 

استراتژیست های موسسه آی اچ اس گلوبال تاکید کردند که جانت یلن در نشست خبری روز چهارشنبه در خصوص سیاست های پولی آتی فدرال رزرو صحبت خاصی نخواهد کرد و به همین دلیل قیمت طلا با افزایش نسبی روبرو خواهد شد.

 

گزارش سایت طلا حاکیست، به نظر می رسد روند رشد و رونق اقتصادی آمریکا هنوز به ثبات کامل نرسیده و این مساله فدرال رزرو را مجبور نخواهد کرد تا نرخ بهره را افزایش دهد.

 

بارت ملک تحلیلگر موسسه تی دی نیز تاکید کرد که اگر فدرال رزرو در پایان نشست روز چهارشنبه پیش بینی نسبت به رشد اقتصادی آمریکا را کاهش دهد این مساله می تواند به ضرر ارزش دلار و به نفع قیمت طلا باشد.

 

البته نشست فدرال رزرو آمریکا تنها یک عامل موثر بر قیمت طلا در روزهای آینده خواهد بود و بحران مالی و بدهی یونان نیز تاثیر زیادی بر نوسانات قیمت طلا خواهد داشت.

 

تحلیلگران اقتصادی بر این باورند که اگر مذاکرات یونان و نهادهای بین المللی در روزهای آینده نیز به نتیجه نرسد این مساله می تواند موجب نوسانات شدید قیمت طلا شود.

یک شنبه 24 خرداد 1394
سایت طلانظرات

  • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید در وب منتشر خواهد شد
  • پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد
  • پیام هایی که به غیر از زبان پارسی یا غیر مرتبط باشد منتشر نخواهد شد