بورس آتی ارز راه‌اندازی می‌شود

سه شنبه 29 اردیبهشت 1394   سرویس

رئیس سازمان بورس و اوراق بهادار از برنامه این سازمان برای راه اندازی بورس آتی ارز خبر داد و افزود: این بورس در نظر دارد برای مدت زمان های آتی و دوره های زمانی ۳، ۶ و ۹ ماهه معامله ارز را انجام دهد.

 

رئیس سازمان بورس و اوراق بهادار در نشست شورای گفت‌و‌گوی دولت و بخش خصوصی با اشاره به اینکه بازار آتی سکه حجم بالایی از سکه را به صورت آتی در بورس کالا مورد معامله قرار می دهد، اظهارداشت : با راه اندازی بازار آتی برای 6 تا 9 ماه آینده خرید و فروش سکه را انجام می دهیم البته در حال حاضر هم حجم مناسبی از سکه خرید و فروش شده است.

 

رئیس سازمان بورس و اوراق بهادار با بیان اینکه حاصل ضرب دو عامل نرخ جهانی اونس طلا و دلار در این خرید و فروش ها ملاک عمل است، گفت: بانکها و صرافی ها نیز می توانند در ایجاد این بازار و رونق آن کمک شایانی داشته باشند.

 

وی از برنامه سازمان بورس برای راه اندازی بورس آتی ارز خبر داد و افزود: این بورس در قالب راه اندازی یک بورس جدید و با استفاده از ظرفیت بورس های فعلی است که در نظر دارد برای مدت زمان های آتی و دوره های زمانی 3، 6 و 9 ماهه معامله ارز را انجام دهد.

 

فطانت تصریح کرد: در کنار این موضوع اوراق آتی مشتقه ارزی هم طراحی شده و نکات اصلی فقهی آن نیز مورد بررسی قرار گرفته است و بنابراین امکان انتشار آن فراهم شده است.

 

فطانت با اشاره به اینکه اگر این انتشار صورت گیرد از ظرفیت بازار در جهت آرام بخشی و اطمینان دهی به صاحبان صنایع گام برخواهیم داشت، تصریح کرد: تلاش ما این است که صاحبان صنایع تنها بر روی تولید متمرکز شوند و نوسانات احتمالی نرخ ارز را به بازار بسپارند.

سه شنبه 29 اردیبهشت 1394
سایت طلانظرات

  • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید در وب منتشر خواهد شد
  • پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد
  • پیام هایی که به غیر از زبان پارسی یا غیر مرتبط باشد منتشر نخواهد شد