انتشار متن مذاکرات نشست فدرال رزرو آمریکا تاثیر زیادی بر قیمت طلا خواهد داشت

دو شنبه 28 اردیبهشت 1394   سرویس

تحلیلگران اینوستینگ بر این باورند که انتشار متن مذاکرات نشست اخیر فدرال رزرو آمریکا طی روزهای آینده تاثیر زیادی بر روند قیمت طلا خواهد داشت.

 

 به گزارش  اینوستینگ، قیمت طلا در هفته گذشته با رشد 3 درصدی روبرو شد که این بهترین عملکرد قیمت طلا از ژانویه به شمار می رود.

 

بر اساس این گزارش انتشار آمارهای ناامید کننده اقتصادی در آمریکا تاثیر زیادی بر افت ارزش دلار و افزایش نسبی قیمت طلا داشته است.

 

کاهش تولیدات صنعتی آمریکا در ماه آوریل برای پنجمین ماه متوالی و بدتر شدن شاخص اعتماد مصرف کننده تاثیر زیادی بر افت شاخص ارزش دلار داشته است.

 

انتشار این آمارهای ناامید کننده گمانه زنی ها نسبت به تاخیر فدرال رزرو آمریکا برای افزایش نرخ بهره طی ماه های آینده را تقویت کرده است. فدرال رزرو قصد دارد در نشست های آتی خود در خصوص افزایش نرخ بهره تصمیم گیری کند.

 

فدرال رزرو از سال 2006 میلادی نرخ بهره را افزایش نداده است. شورای جهانی طلا نیز در تازه ترین گزارش خود اعلام کرده است که تقاضای طلا در سه ماه نخست امسال به 1079 تن رسیده است. این رقم نسبت به مدت مشابه سال قبل 11 تن کاهش داشته است.

 

گزارش  حاکیست متن مذاکرات نشست اخیر فدرال رزرو آمریکا قرار است روز چهارشنبه منتشر شود. انتشار این گزارش می تواند چشم انداز روشن تری را نسبت به تصمیم فدرال رزرو برای افزایش نرخ بهره ترسیم کند.

 

از سوی دیگر انتشار آمارهای اقتصادی در چین و منطقه یورو نیز می تواند تاثیر زیادی بر نوسانات قیمت طلا در بازارهای بین المللی داشته باشد.

 

به اعتقاد تحلیلگران اقتصادی، روشن شدن وضعیت بحران مالی و بدهی یونان و مذاکرات این کشور با وام دهندگان بین المللی نیز تاثیر زیادی بر قیمت طلا خواهد داشت.

 

بسیاری از کارشناسان و سرمایه گذاران بین المللی هنوز بر این باورند که فدرال رزرو در نشست ژوئن نرخ بهره را افزایش خواهد داد و این مساله به ضرر قیمت طلا خواهد بود.

 

دسته ای از کارشناسان نیز معتقدند که با توجه به کاهش تقاضای فیزیکی طلا در بازار هند طی هفته های آینده قیمت این فلز زرد با افت بیشتری روبرو خواهد شد. به نظر می رسد سطح حمایتی قیمت طلا در کوتاه مدت 1200 دلار خواهد بود.

دو شنبه 28 اردیبهشت 1394
سایت طلانظرات

  • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید در وب منتشر خواهد شد
  • پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد
  • پیام هایی که به غیر از زبان پارسی یا غیر مرتبط باشد منتشر نخواهد شد