اونس پیشگویان را گیج کرد

دو شنبه 21 اردیبهشت 1394   سرویس

نبود جهت‌گیری مشخص در بازار طلا

 

 اونس طلا در هفته کاری گذشته گرفتار «حبس بازه‌ای» بود تا کارشناسان از احتمال ادامه گرفتار بودن اونس در یک بازه قیمتی سخن بگویند. با این همه آنچه در نظرسنجی‌ها واضح است، مشخص نبودن برآیند نظرات مختلف درباره روند دقیق‌تر کوتاه‌مدت است.

 

 

اونس در هفته کاری گذشته با نوسان‌های محدود روزانه از قیمت 1177 دلار به قیمت 1187 دلار رسید و نخستین هفته افزایشی خود را پس از 4 هفته افت پیاپی تجربه کرد، با این حال پیش‌بینی کارشناسان درباره روند کوتاه‌مدت فلز زرد جهت‌گیری مشخصی ندارد. در آخرین نظرسنجی آنلاین کیتکو، 208 نفر رای داده‌اند که از این میان 93 نفر معادل 45 درصد افزایش و 75 نفر معادل 36 درصد کاهش قیمت‌ها را پیش‌بینی کرده‌اند. 40 نفر معادل 19 درصد نیز نظری خنثی داشته‌اند، اما در نظرسنجی از کارشناسان 21‌نفر شرکت کرده‌اند که از این میان 4 نفر معادل 19 درصد افزایش و 7 نفر معادل 33 درصد کاهش قیمت‌ها را پیش‌بینی کرده‌اند؛ 10 نفر معادل 48 درصد نیز نظری خنثی داشته‌اند. در نظرسنجی‌های هفته گذشته کیتکو، نظر مخاطبان بود که درست از کار درآمد.

 

حالا تحلیلگران اشاره می‌کنند که بازار هیچ جهت‌گیری مشخصی ندارد. بارت ملک، رئیس استراتژی کالاهای پایه در موسسه «تی دی سکیوریتیز» می‌گوید که نظرش اندکی افزایشی است، با این همه او معتقد است که اونس بین 1170 و 1221 دلار نوسان خواهد داشت. ادام باتن، تحلیلگر ارز در «فارکس لایو» می‌گوید که نظرش کاهش قیمت‌ها است؛ زیرا معتقد است شاخص دلار دوباره جهش خواهد داشت. تد اسلوپ، استراتژیست ارشد «آی‌آی‌تریدر» می‌گوید که نظرش خنثی است، اما درباره تاثیر تصویر فنی هشیار خواهد ماند. اونس هم اکنون با فشار فروش فنی روبه‌رو است. البته اسلوپ مخدوش شدن بیشتر تصویر فنی را مشروط به افت به زیر قیمت 1175 دلار می‌داند. در جدول زیر می‌توانید داده‌هایی را که ممکن است روند بازارهای فلزهای گرانبها را در روزهای آینده تحت‌تاثیر قرار دهند، مشاهده کنید.

دو شنبه 21 اردیبهشت 1394
دنیای اقتصادنظرات

  • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید در وب منتشر خواهد شد
  • پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد
  • پیام هایی که به غیر از زبان پارسی یا غیر مرتبط باشد منتشر نخواهد شد