ثبت رکورد جدید برای قیمت نفت ایران در سال 2015

یک شنبه 20 اردیبهشت 1394   سرویس

 قیمت نفت سبک ایران در هفته منتهی به یکم ماه مه (جمعه) برای نخستین بار در سال 2015 به بالای ٦٠ دلار در هر بشکه رسید.

 

 قیمت نفت خام سبک ایران در هفته منتهی به اول آوریل با یک دلار و ٩٥ سنت افزایش نسبت به هفته گذشته به ٦١ دلار و ٦٤ سنت برای هر بشکه رسید و برای نخستین بار در سال جاری میلادی قیمت بیش از ٦٠ دلار برای هر بشکه را تجربه کرد.

 

میانگین قیمت نفت از ابتدای امسال تاکنون ٥٢ دلار و ١١ سنت برای هر بشکه بوده است.

 

همچنین قیمت نفت خام سنگین ایران با ٢ دلار و ١٠ سنت افزایش به ٥٩ دلار و ٣٩ سنت برای هر بشکه رسید. میانگین قیمت نفت سنگین ایران از ابتدای امسال تاکنون ٤٩ دلار و ٨١ سنت برای هر بشکه بوده است.

 

به گزارش امور اوپک و روابط با مجامع انرژی، قیمت سبد نفتی اوپک نیز در هفته منتهی به یک می ٢ دلار و ٦ سنت افزایش یافت و به ٦١ دلار و ٣٦ سنت برای هر بشکه رسید.

 

قیمت نفت دبلیو تی آی و برنت نیز در هفته مورد اشاره با ٢ دلار و ٣٩ و ٢ دلار و ٥ سنت به ترتیب به ٥٨ دلار و ٢٥ سنت و ٦٣ دلار و ٧٣ سنت برای هر بشکه رسید.

 

همچنین قیمت نفت خام شاخص های دوبی و عمان به ترتیب با یک دلار و ٩٠ سنت و یک دلار و ٨٦ سنت افزایش به ٦٢ دلار و ٤٣ سنت و ٦٢ دلار و ٤٥ سنت برای هر بشکه رسید.

 

در این هفته بورس بازان در بازار بورس نایمکس، خالص وضع خرید خود را در قراردادهای آینده و اختیاری به میزان ٣٠,٠٥٨ هزار قرارداد افزایش دادند و آن را به سطح ٢٦٧.٦١٤ هزار قرارداد رساندند و به این ترتیب به تقویت قیمت ها کمک کردند.

یک شنبه 20 اردیبهشت 1394
ایرنانظرات

  • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید در وب منتشر خواهد شد
  • پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد
  • پیام هایی که به غیر از زبان پارسی یا غیر مرتبط باشد منتشر نخواهد شد