قیمت طلا در کوتاه مدت با نوسانات شدیدی روبرو نخواهد شد

یک شنبه 20 اردیبهشت 1394   سرویس

تحلیلگران اقتصادی و فعالان بازار طلا بر این باورند که پس از انتشار گزارش وزارت کار آمریکا به نظر می رسد قیمت جهانی طلا و سایر فلزات گرانبها با نوسانات شدیدی در روزهای آینده روبرو نخواهد شد.

 

به گزارش  پایگاه خبری کیتکو، برخی تحلیلگران اقتصادی بر این باورند که تا زمانی که طلا نتواند سطح مقاومتی 1221 دلاری را بشکند نمی توان نسبت به افزایش چشمگیر قیمت این فلز زرد امیدوار بود.

 

بر اساس این گزارش آمارهای مربوط به وضعیت بازار کار و اشتغال آمریکا که روز گذشته منتشر شد بار دیگر موجب اختلاف نظرهای زیادی در خصوص تصمیم فدرال رزرو برای افزایش نرخ بهره در ماه های آینده شده است.

 

اوله هانسن تحلیلگر ارشد موسسه ساکسو بانک تاکید کرد که آمارهای پیچیده اقتصادی آمریکا مسیر آتی قیمت طلا را به شدت مبهم کرده است و در شرایط کنونی نمی توان با قاطعیت نسبت به روند قیمت طلا پیش بینی کرد.

 

در هفته پیش رو نیز دو گزارش مهم اقتصادی در آمریکا منتشر خواهد شد. آمارهای مربوط به خرده فروشی در آمریکا قرار است روز چهارشنبه منتشر شود و آمارهای تولیدات صنعتی نیز روز جمعه منتشر خواهد شد. این دو گزارش نیز می تواند تاثیر زیادی بر روند قیمت طلا در روزهای آینده داشته باشد.

 

گزارش سایت طلا حاکیست برخی کارشناسان اقتصادی پیش بینی کرده اند که خرده فروشی در آمریکا طی ماه گذشته با رشد 0.3 درصدی روبرو شده باشد. اگر این آمارها کمتر از حد انتظارات کارشناسان اقتصادی باشد، می توان انتظار داشت که فدرال رزرو تصمیم خود برای افزایش نرخ بهره را به تاخیر بیندازد و این مساله در نهایت به ضرر ارزش دلار و به نفع قیمت طلا خواهد بود.

 

گروهی از تحلیلگران نیز اعلام کرده اند که شرایط کنونی بازار طلا تا زمان برگزاری نشست آتی کمیته بازار ازاد فدرال رزرو آمریکا در اواسط ژوئن ادامه خواهد یافت و قیمت طلا با نوسانات شدیدی روبرو نخواهد شد. به باور برخی فعالان بازار طلا، این احتمال وجود دارد که فدرال رزرو در نشست ژوئن برای نخستین بار از سال 2006 میلادی نرخ بهره را افزایش دهد.

 

دیگر عامل موثر بر قیمت جهانی طلا در روزهای آینده تحولات مربوط به وضعیت بحران بدهی و مالی یونان خواهد بود. یونان و وام دهندگان بین المللی همچنان در تلاش برای دستیابی به توافق نهایی هستند

یک شنبه 20 اردیبهشت 1394
سایت طلانظرات

  • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید در وب منتشر خواهد شد
  • پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد
  • پیام هایی که به غیر از زبان پارسی یا غیر مرتبط باشد منتشر نخواهد شد