آیا آمارهای ضعیف اشتغال آمریکا به تنهایی برای افزایش قیمت طلا کافی است؟

شنبه 19 اردیبهشت 1394   سرویس

تحلیلگران اقتصادی معتقدند که انتشار گزارش روز جمعه وزارت کار آمریکا در خصوص وضعیت بازار اشتغال در ماه آوریل می تواند تبعات زیادی بر قیمت جهانی طلا و نوسانات ارزش دلار داشته باشد.

 

 

به گزارش سایت طلا به نقل از پایگاه خبری کیتکو نیوز، در حالی که برخی کارشناسان اقتصادی بر این باورند که انتشار آمارهای ضعیف مربوط به عملکرد آمریکا برای ایجاد فرصت های شغلی جدید می تواند به نفع قیمت طلا باشد ولی گروهی دیگر از تحلیلگران اقتصادی معتقدند که انتشار آمارهای ضعیف بازار کار آمریکا به تنهایی برای افزایش چشمگیر قیمت طلا کافی نخواهد بود.

 

بر اساس این گزارش قیمت طلا در آستانه انتشار گزارش وزارت کار آمریکا همچنان کمتر از 1200 دلار در هر اونس تثبیت شده است. این یکی از مهمترین گزارش های اقتصادی آمریکا در ماه جاری به شمار می رود و می تواند تاثیر زیادی بر نوسانات قیمت کالاهای مختلف به خصوص طلا داشته باشد.

 

بر اساس نظرسنجی کیتکو نیوز، اقتصاد آمریکا طی ماه آوریل 225 هزار فرصت شغلی جدید ایجاد کرده است که این رقم نسبت به 126 هزار فرصت شغلی ایجاد شده در ماه مارس بسیار بیشتر خواهد بود.

 

البته تحلیلگران کامرز بانک معتقدند که آمارهای منتشر شده از سوی موسسه ای دی پی نگرانی هایی را در خصوص ایجاد فرصت های شغلی در آمریکا ایجاد کرده است. موسسه ای دی پی اعلام کرده است که بخش خصوصی آمریکا طی ماه گذشته تنها 169 هزار فرصت شغلی جدید ایجاد کرده است.

 

گزارش سایت طلا حاکیست، بارت ملک تحلیلگر ارشد موسسه تی دی اس تاکید کرد که به نظر من اقتصاد آمریکا طی ماه گذشته 195 هزار فرصت شغلی جدید ایجاد کرده است. پیش بینی من این است که اگر تعداد فرصت های شغلی ایجاد شده در آمریکا مطابق با پیش بینی های کارشناسان باشد، قیمت طلا در محدوده 1174 تا 1221 دلاری در نوسان خواهد بود.

 

وی تصریح کرد: اگر اقتصاد آمریکا بیش از 225 هزار فرصت شغلی ایجاد کرده باشد قیمت طلا با کاهش روبرو خواهد شد ولی اگر تعداد فرصت های شغلی ایجاد شده به کمتر از 200 هزار برسد قیمت طلا می تواند تا 1221 دلار در هر اونس افزایش یابد.

 

انتشار گزارش وزارت کار آمریکا همچنین می تواند تاثیر زیادی بر تصمیم فدرال رزرو آمریکا برای افزایش نرخ بهره طی ماه های آینده داشته باشد.

شنبه 19 اردیبهشت 1394
سایت طلانظرات

  • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید در وب منتشر خواهد شد
  • پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد
  • پیام هایی که به غیر از زبان پارسی یا غیر مرتبط باشد منتشر نخواهد شد