گمانه زنی های مربوط به نرخ بهره آمریکا تاثیر زیادی بر نوسانات قیمت طلا دارد

سه شنبه 8 اردیبهشت 1394   سرویس

رشد چشمگیر قیمت طلا در پایان مبادلات روز دوشنبه و رسیدن قیمت هر اونس طلا به بالای 1200 دلار در هر اونس بار دیگر این واقعیت را نشان داده است که گمانه زنی در خصوص وضعیت نرخ بهره آمریکا تاثیر زیادی بر نوسانات قیمت این فلز زرد دارد.

 

 

به گزارش  بلومبرگ، قیمت طلا روز دوشنبه بیشترین افزایش از ماه ژانویه را ثبت کرد و قیمت نقره نیز با بالاترین رشد از ابتدای امسال روبرو شد.

 

بر اساس این گزارش ادامه بحران مالی و بدهی یونان و گمانه زنی کارشناسان و سرمایه گذاران در خصوص تاخیر احتمالی افزایش نرخ بهره از سوی فدرال رزرو آمریکا تاثیر زیادی بر افزایش مجدد قیمت طلا داشته است.

 

به نظر می رسد انتشار آمارهای مهم اقتصادی آمریکا نیز در روزهای آینده تاثیر زیادی بر روند قیمت طلا خواهد داشت. گزارش سایت طلا حاکیست، بیانیه نشست دو روزه فدرال رزرو آمریکا فردا چهارشنبه منتشر خواهد شد و این مساله می تواند تاثیر زیادی بر نوسانات ارزش دلار و قیمت طلا داشته باشد.

 

هاوارد ون تحلیلگر ارشد اچ اس بی سی گفت: بازار طلا در شرایط کنونی به شدت تحت تاثیر آمارهای اقتصادی آمریکا و نشست دو روزه فدرال رزرو است.

 

البته برخی تحلیلگران نیز معتقدند که انتشار آمارهای ناامید کننده اقتصادی نشان می دهد که فدرال رزرو باید افزایش نرخ بهره را تا سال آینده به تاخیر بیندازد.

سه شنبه 8 اردیبهشت 1394
سایت طلانظرات

  • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید در وب منتشر خواهد شد
  • پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد
  • پیام هایی که به غیر از زبان پارسی یا غیر مرتبط باشد منتشر نخواهد شد