تحلیل تکنیکال اینوستینگ از روند تحولات قیمت طلا در روزهای آینده

دو شنبه 7 اردیبهشت 1394   سرویس

تحلیل تکنیکال اینوستینگ نشان می دهد که سطح حمایتی قیمت طلا در روزهای آینده 1168 دلار خواهد بود.

 

به گزارش پایگاه اینترنتی اینوستینگ، قیمت طلا در هفته گذشته با افت 2.34 درصدی روبرو شد تا برای سومین هفته متوالی کاهش یابد و بیشترین کاهش خود را در 7 هفته اخیر ثبت کند.

 

بر اساس این گزارش تحلیل تکنیکال نشان می دهد که سطح حمایتی قیمت طلا در هفته پیش رو 1168 دلار خواهد بود و اگر این سطح شکسته شود قیمت طلا با افت بیشتری همراه خواهد شد.

 

سطح مقاومتی قیمت طلا نیز در روزهای آینده 1203 دلار است و اگر این سطح شکسته شود می توان نسبت به افزایش بیشتر قیمت طلا امیدوار بود.

 

رشد چشمگیر شاخص سهام در بازارهای مالی جهان به خصوص آمریکا فشار زیادی را بر قیمت طلا وارد کرده است. شاخص سهام نزدک در بورس وال استریت آمریکا با رشد چشمگیری روبرو شده و شاخص سهام نیکی ژاپن نیز به بالاترین سطح در 15 سال گذشته رسیده است.

 

شاخص مدیران خرید در چین نیز طی ماه مارس با افت نسبی روبرو شده و به کمتر از 49.2 واحد رسیده است. این برای سومین ماه متوالی است که این شاخص با کاهش روبرو شده است.

 

به نظر می رسد انتشار آمارهای اقتصادی مهم آمریکا در روزهای آینده و همچنین برگزاری نشست دو روزه فدرال رزرو بیشترین تاثیر را بر روند قیمت طلا خواهد داشت.

دو شنبه 7 اردیبهشت 1394
سایت طلانظرات

  • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید در وب منتشر خواهد شد
  • پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد
  • پیام هایی که به غیر از زبان پارسی یا غیر مرتبط باشد منتشر نخواهد شد