قیمت طلا نزدیک به پایین ترین سطح در یک ماه اخیر ثابت ماند

دو شنبه 7 اردیبهشت 1394   سرویس

قیمت جهانی طلا امروز دوشنبه تحت تاثیر افزایش چشمگیر شاخص سهام در بازارهای بین المللی قرار گرفت و نزدیک به پایین ترین سطح در یک ماه گذشته تثبیت شده است.

 

 

به گزارش رویترز، افزایش شاخص سهام و نگرانی سرمایه گذاران بین المللی نسبت به زمان افزایش نرخ بهره فدرال رزرو آمریکا تاثیر زیادی بر افت تقاضا و قیمت طلا داشته است.

 

بر اساس این گزارش قیمت هر اونس طلا با 0.2 درصد افزایش به 1182 دلار رسیده است. قیمت طلا روز جمعه نیز تحت تاثیر افزایش شاخص سهام در بازارهای بین المللی با افت یک درصدی روبرو شده بود.

 

نگرانی ها نسبت به افزایش نرخ بهره فدرال رزرو آمریکا طی ماه های آینده نیز تاثیر زیادی بر افزایش ارزش دلار و افت قیمت طلا داشته است.

 

بسیاری از سرمایه گذاران و کارشناسان اقتصادی بر این باورند که فدرال رزرو در نشست ژوئن نرخ بهره را برای نخستین بار از سال 2006 میلادی افزایش خواهد داد ولی انتشار برخی آمارهای اقتصادی این احتمال را تقویت کرده است که فدرال رزرو افزایش نرخ بهره را از نشست سپتامبر کلید خواهد زد.

 

نشست فدرال رزرو آمریکا روزهای سه شنبه و چهارشنبه برگزار خواهد شد و این نشست تاثیر زیادی بر ارزش دلار و قیمت طلا خواهد داشت.

دو شنبه 7 اردیبهشت 1394
سایت طلانظرات

  • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید در وب منتشر خواهد شد
  • پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد
  • پیام هایی که به غیر از زبان پارسی یا غیر مرتبط باشد منتشر نخواهد شد