ثبات در بازار نفت

دو شنبه 7 اردیبهشت 1394   سرویس

تحلیل‌گران بارکلیز می‌گویند، افزایش اخیر قیمت نفت در پی قوت گرفتن تقاضا بوده است بر همین اساس انتظار ادامه وضع موجود و افزایش قیمت نفت در کوتاه مدت می‌رود.

 

با ادامه درگیری‌ها در یمن و احتمال گسترش ناامنی‌ها در خاور میانه و انتظار کاهش تولید نفت شیل در آمریکا قیمت نفت برنت دریای شمال در نزدیکی 65 دلار باقی ماند.

 

به گزارش از رویترز، با ادامه درگیری‌ها در یمن و احتمال گسترش ناامنی‌ها در خاور میانه و انتظار کاهش تولید نفت شیل در آمریکا قیمت نفت برنت دریای شمال در نزدیکی 65 دلار باقی ماند.

 

بر اساس آخرین آمار منتشر شده در توسط کمپانی بیکر‌هیوز تعداد سکو‌های فعال به کمترین تعداد خود از سال 2010 رسیده است که ظن‌وگمانها مبنی بر کاهش تولید نفت آمریکا را افزایش داده است.

 

قیمت نفت برنت دریای شمال امروز با 0.04 درصد افزایش 65 دلار و 32 سنت در هر بشکه به فروش رفت. ثبت این قیمت در ادامه رشد 3 هفته‌ای قیمت نفت در بازار بین‌المللی اتفاق افتاده است. پیشتر قیمت نفت برنت روز 10 دسامبر سال 2014 در سطح 65 دلار و 80 سنت به فروش رفته است.

 

قیمت نفت وست‌ تگزاس اینترمدییت نیز در سطح 57 دلار و 6 سنت در هر بشکه به فروش رفت.

 

تحلیل‌گران بارکلیز می‌گویند، افزایش اخیر قیمت نفت در پی قوت گرفتن تقاضا بوده است بر همین اساس انتظار ادامه وضع موجود و افزایش قیمت نفت در کوتاه مدت می‌رود.

 

تحلیل‌گران گلد‌من ساکس نیز اعلام کرده‌اند با توجه به آمار اخیر تعداد سکو‌های نفتی فعال در آمریکا انتظار کاهش تولید نفت آمریکا در سه‌ماهه دوم و سوم سال جاری میلادی وجود دارد.

 

از سوی دیگر ادامه درگیری‌ها در یمن و کاهش مجدد تولید نفت لیبی از عوامل تقویت کننده بازار (در این روزها) هستند.

دو شنبه 7 اردیبهشت 1394
دنیای اقتصادنظرات

  • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید در وب منتشر خواهد شد
  • پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد
  • پیام هایی که به غیر از زبان پارسی یا غیر مرتبط باشد منتشر نخواهد شد