وزیر اقتصاد پاسخگوی فرار مالیاتی در مجلس خواهد بود-نگرانی از وصول درآمدهای مالیاتی سال جاری

یک شنبه 6 اردیبهشت 1394   سرویس

عضو کمیسیون اقتصادی مجلس از حضور وزیر اقتصاد در این کمیسیون برای پاسخگویی به سوالات نمایندگان خبر داد و گفت:‌ نسبت به وصول درآمدهای مالیاتی در سال جاری نگرانی وجود دارد.

 

ایرج ندیمی در گفت‌وگو با خبرنگار اقتصادی خبرگزاری فارس، با اشاره به سؤال خود از وزیر اقتصاد در کمیسیون اقتصادی مجلس اظهار داشت: این سؤال قرار است سه‌شنبه هفته جاری با حضور وزیر مطرح شود که البته مربوط به بهمن ماه سال گذشته است.

 

عضو کمیسیون اقتصادی مجلس با بیان اینکه فرار مالیاتی یکی از مباحث و دغدغه‌ جدی در راستای کاهش اتکای بودجه به نفت است، تصریح کرد: اینکه گفته می‌شود مالیات باید جایگزین درآمدهای نفتی در بودجه بشود، بسیار موضوع خوبی است و می‌خواهیم بدانیم در راستای اجرای عدالت برای مالیات‌دهندگان به افرادی که مالیات گریز هستند، چه اقداماتی انجام شده است و برنامه دولت و وزارت اقتصاد برای این موضوع چیست؟

 

وی تأکید کرد: وزیر باید گزارش دهد فرار مالیات و راهکارهای جلوگیری از آن چه بوده است.

 

ندیمی با بیان اینکه نرخ سود بانکی از دیگر سؤالات مربوط به وزیر اقتصاد است عنوان کرد: طیب نیا اعلام کرده میزان وصول درآمدهای مالیاتی سال گذشته خوب بوده اما برای سال جاری نگرانی وجود دارد که چگونه این موضوع مدنظر قرار خواهد گرفت.

 

 سه شنبه هفته جاری کمیسیون اقتصادی مجلس میزبان وزیر امور اقتصادی و دارایی خواهد بود تا به سوال 15 تن از نمایندگان همچون حمید رسایی، عباس مقتدایی، رحمت الله نوروزی، نادر قاضی پور، جبار کوچکی نژاد، ابوذر ندیمی، سید باقر حسینی، یونس اسدی،‌ سید محمود نبویان، امیر عباس سلطانی، کارخانه‌ای، عیسی زاده، فتح الله حسینی، اربابی و منصور حقیقت پور پاسخ دهد.

یک شنبه 6 اردیبهشت 1394
خبرگزاری فارسنظرات

  • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید در وب منتشر خواهد شد
  • پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد
  • پیام هایی که به غیر از زبان پارسی یا غیر مرتبط باشد منتشر نخواهد شد