قیمت جهانی طلا بار دیگر به بیش از 1200 دلار رسید

پنج شنبه 13 فروردین 1394   سرویس

قیمت طلا که روز گذشته بهترین عملکرد خود در 2 ماه اخیر را ثبت کرده بود امروز پنج شنبه نیز به روند صعودی خود ادامه داده و به بالاتر از 1200 دلار رسیده است.

 

به گزارش سایت طلا به نقل از رویترز ، انتشار آمارهای ناامید کننده در خصوص ایجاد اشتغال از سوی بخش خصوصی آمریکا در ماه مارس تاثیر زیادی بر افزایش قیمت طلا در 2 روز اخیر داشته است.

 

بر اساس این گزارش قیمت هر اونس طلا در بازارهای بین المللی به مرز 1204 دلار رسیده است. قیمت این فلز زرد روز گذشته نیز با 1.8 درصد رشد روبرو شده بود که این بیشترین افزایش قیمت طلا از 30 ژانویه به شمار می رود.

 

قیمت طلا در ماه مارس با افت شدید 2.4 درصدی روبرو شده بود. موسسه ای دی پی در گزارش جدید خود اعلام کرده است که بخش خصوصی آمریکا طی ماه مارس 189 هزار فرصت شغلی جدید ایجاد کرده است که این رقم نسبت به پیش بینی 225 هزار فرصت شغلی جدید از سوی کارشناسان اقتصادی فاصله زیادی دارد.

 

انتشار این آمار در شرایطی است که وزارت کار آمریکا نیز قصد دارد فردا جمعه گزارش مربوط به وضعیت بازار اشتغال ونرخ بیکاری این کشور را منتشر کند. در حالی که اقتصاد آمریکا در ماه فوریه بیش از 295 هزار فرصت شغلی جدید ایجاد کرده کارشناسان اقتصادی در نظرسنجی رویترز این رقم را برای ماه مارس 245 هزار فرصت شغلی جدید پیش بینی کرده اند.

 

اگر گزارش وزارت کار آمریکا نشانگر بهبود اوضاع بازار کار این کشور باشد، گمانه زنی ها نسبت به افزایش نرخ بهره فدرال رزرو در نشست ژوئن بیشتر خواهد شد و این مساله احتمالا به نفع ارزش دلار و به ضرر قیمت طلا خواهد بود.

از سوی دیگر اگر عملکرد بازار اشتغال آمریکا در ماه مارس ناامید کننده باشد این مساله می تواند به افزایش قیمت طلا کمک زیادی داشته باشد.

 

کاهش شدید فعالیت های صنعتی آمریکا در ماه مارس نیز به نگرانی های بین المللی نسبت به وضعیت اقتصادی این کشور افزوده است. فعالیت های صنعتی آمریکا طی ماه مارس به پایین ترین سطح در دو سال اخیر رسیده است.

 

این گزارش همچنین می تواند نشانگر کاهش رشد اقتصادی آمریکا در 3 ماه نخست 2015 میلادی باشد. انتشار آمارهای اقتصادی منطقه یورو و روشن شدن نتایج مذاکرات هسته ای ایران نیز می تواند بر قیمت طلا تاثیر داشته باشد.

پنج شنبه 13 فروردین 1394
سایت طلانظرات

  • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید در وب منتشر خواهد شد
  • پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد
  • پیام هایی که به غیر از زبان پارسی یا غیر مرتبط باشد منتشر نخواهد شد