احتمال افزایش قیمت طلا هنوز وجود دارد

یک شنبه 24 اسفند 1393   سرویس

 علی رغم انتظارات بسیاری از کارشناسان و سرمایه گذاران بین المللی در خصوص ادامه روند نزولی قیمت طلا، تحلیلگر ارشد موسسه کاپیتال اکونومیکس هنوز بر این باور است که احتمال افزایش قیمت طلا به 2000 دلار در هر اونس وجود دارد.

 

 

 

به گزارش  پایگاه اینترنتی مارکت واچ، جولیان جیساپ تحلیلگر برجسته موسسه سرمایه گذاری کاپیتال اکونومیکس گفت: بسیاری از اخبار مهم اقتصادی جهان در روزهای گذشته مربوط به افزایش ارزش دلار آمریکا و تاثیر منفی آن بر قیمت طلا بوده است. بی شک بخش زیادی از افت قیمت طلا در روزهای گذشته مربوط به افزایش ارزش دلار آمریکا است.

 

براساس این گزارش وی افزود: به نظر من قیمت طلا به خوبی در برابر افزایش ارزش دلار مقاومت کرده و این مساله نوید بخش آن است که قیمت این فلز زرد می تواند بار دیگر روند صعودی خود را از سر بگیرد.

 

قیمت طلا در هفته گذشته با افت یک درصدی روبرو شده است. وی افزود: این احتمال وجود دارد که با افزایش نرخ بهره اوراق قرضه آمریکا قیمت طلا با 300 دلاری دیگری روبرو شود و قیمت هر اونس طلا به کمتر از 850 دلار برسد. ولی این مساله در صورتی اتفاق خواهد افتاد که ما تقاضای فیزیکی چین و هند و مسائل ساختاری در طرف عرضه را فراموش کنیم.

 

وی گفت: ادامه روند نزولی قیمت طلا فشار زیادی را بر شرکت های معدنی وارد کرده و این مساله احتمال افت شدید عرضه و تولید را افزایش داده است. از سوی دیگر فروپاشی احتمالی منطقه یورو و تشدید مشکلات اقتصادی اروپا می تواند قیمت طلا را تا 2000 دلار در هر اونس افزایش دهد.

یک شنبه 24 اسفند 1393
سایت طلانظرات

  • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید در وب منتشر خواهد شد
  • پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد
  • پیام هایی که به غیر از زبان پارسی یا غیر مرتبط باشد منتشر نخواهد شد