ارزش دلار و نشست فدرال رزرو مهمترین عوامل موثر بر قیمت طلا خواهد بود

شنبه 23 اسفند 1393   سرویس

تحلیلگران اقتصادی کیتکو نیوز بر این باورند که مهمترین عوامل موثر بر قیمت طلا در روزهای آینده نوسانات ارزش دلار آمریکا و برگزاری نشست فدرال رزرو خواهد بود.

 

 

به نقل از پایگاه اینترنتی کیتکو، قیمت طلا و سایر فلزات گرانبها به شدت تحت تاثیر بهبود اوضاع بازار کار آمریکا و افزایش ارزش دلار قرار دارد.

 

بر اساس این گزارش شاخص ارزش دلار به بالاترین سطح خود در 12 سال گذشته رسیده است. بعید به نظر می رسد که روند صعودی ارزش دلار در کوتاه مدت متوقف شود و این خبر بدی برای قیمت طلا خواهد بود.

 

مهمترین عامل موثر بر قیمت طلا در روزهای آینده نشست فدرال رزرو آمریکا در روزهای 17 و 18 مارس خواهد بود. بیانیه پایانی این نشست نیز روز چهارشنبه منتشر خواهد شد. سرمایه گذاران بین المللی و کارشناسان اقتصادی منتظر اعلام بیانیه جدید فدرال رزرو در خصوص اوضاع اقتصادی آمریکا و نرخ بهره هستند.

 

هنوز بسیاری از کارشناسان اقتصادی بر این باورند که فدرال رزرو در نشست ژوئن نرخ بهره را برای نخستین بار از سال 2006 میلادی افزایش خواهد داد.

 

گزارش سایت طلا می افزاید، البته موسسه مالی نومورا بر این باور است که نخستین افزایش نرخ بهره فدرال رزرو در نشست سپتامبر رقم خواهد خورد. موسسه سرمایه گذاری سی آی بی سی نیز اعلام کرد که نخستین افزایش نرخ بهره فدرال رزرو آمریکا در نشست ژوئن خواهد بود ولی این افزایش نرخ بهره چندان چشمگیر نخواهد بود.

 

ادوارد میر تحلیلگر ارشد اف سی استون نیز گفت: نخستین افزایش نرخ بهره فدرال رزرو در نشست ژوئن خواهد بود و این مساله موجب متوقف شدن روند صعودی ارزش دلار می شود و می تواند تا حدی افزایش قیمت طلا را در پی داشته باشد.

 

وی پیش بینی کرد که قیمت طلا در کوتاه مدت با سطح حمایتی 1140 دلاری روبرو خواهد بود و اگر این سطح شکسته شود قیمت این فلز زرد تا 1130 دلار نیز کاهش خواهد یافت. وی گفت، به نظر من قیمت طلا در شرایط کنونی روندی نزولی خواهد داشت و احتمال افزایش قیمت طلا تحت تاثیر رشد تقاضای فیزیکی، اندک است.

 

ویکتور تیان پیریا تحلیلگر ارشد موسسه ای ان زد بانک نیز گفت: به نظر من سطح حمایتی قیمت طلا در شرایط کنونی 1150 دلار است و اگر این سطح شکسته شود قیمت طلا تا 1100 دلار در هر اونس کاهش خواهد یافت.

شنبه 23 اسفند 1393
سایت طلانظرات

  • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید در وب منتشر خواهد شد
  • پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد
  • پیام هایی که به غیر از زبان پارسی یا غیر مرتبط باشد منتشر نخواهد شد