تداوم قیمت 62 دلاری نفت علی‌رغم کاهش

دو شنبه 11 اسفند 1393   سرویس

قیمت نفت در بازارهای جهانی به علت نگرانی‌ها در مورد عرضه کاهش یافت اما علی‌رغم این کاهش، 62.19 دلار در هر بشکه فروخته شد.

قیمت نفت به علت نگرانی‌ها در مورد عرضه، کاهش یافت اما اندکی از این کاهش را پس از انتشار یک نظرسنجی تجاری مبنی بر بهبود بخش تولیدات صنعتی چین در ماه فوریه جبران کرد اما همچنان روند کاهشی را حفظ کرده است.

 

به گزارش فارس به نقل از رویترز، قیمت نفت برنت و نفت خام آمریکا پس از نخستین افزایش ماهانه از ماه ژوئن 2014، در ابتدای معاملات امروز، حدود یک درصد کاهش یافت اما قیمت نفت همچنان بالای 62 دلار قرار دارد.

 

ریک اسپونر، تحلیلگر ارشد بازارهای سی‌ام سی در سیدنی معتقد است، عوامل کلیدی در چند ماه آینده بیشتر تحت تاثیر عرضه خواهد بود تا تقاضا.

 

وی افزود، بازار بیشتر تحت تاثیر موجودی نفت است و در عین حال صبر می‌کند تا شواهد بیشتری در مورد کاهش تولید ببیند.

 

هر بشکه نفت برنت دریای شمال با 39 سنت کاهش 62.19 دلار فروخته شد. این نوع نفت در ماه فوریه 18 درصد افزایش یافته بود که بیشترین افزایش ماهانه از می 2009 به شمار می‌رود.

 

نفت خام آمریکا نیز با 38 سنت کاهش 49.38 دلار در هر بشکه معامله شد. نفت آمریکا در ماه فوریه شاهد افزایش 3 درصدی بود.

 

نظرسنجی بانک اچ‌اس‌بی‌سی نشان داد که فعالیت بخش کارخانجات چین در ماه فوریه به بالاترین رقم در 7 ماه گذشته رسیده است. روز شنبه، بانک مرکزی چین، نرخ بهره وام و سپرده را به منظور حمایت از اقتصاد خود کاهش داد.

 

تحلیلگران معتقدند که قیمت نفت احتمالا به کف خود رسیده است و با توجه به سقوط بازار در سال گذشته که سبب کاهش تولید شد، در نیمه دوم 2015 ترمیم می‌شود.

دو شنبه 11 اسفند 1393
دنیای اقتصادنظرات

  • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید در وب منتشر خواهد شد
  • پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد
  • پیام هایی که به غیر از زبان پارسی یا غیر مرتبط باشد منتشر نخواهد شد