قیمت طلا درحوالی 1200 دلار می‌ماند

شنبه 9 اسفند 1393   سرویس

دیروز قیمت طلا برای تحویل فوری در بازار فلزات گرانبهای لندن در سطح 1213 دلار و 18 سنت بسته شد که نسبت به روز چهارشنبه 0.31 درصد رشد را نشان می‌دهد.

 

تحلیلگران بانک HSBC می‌گویند تاثیرات افزایش نرخ بهره توسط فدرال رزرو را هم اکنون می‌توان در بازار طلا مشاهده کرد، از همین روست که قیمت طلا به صورت مدیریت شده‌ای کمی بیشتر از 1200 دلار قرار دارد.

 

به گزارش اقتصاد نیوز به نقل از کیتکو، تحلیلگران بانک HSBC می‌گویند تاثیرات افزایش نرخ بهره توسط فدرال رزرو را هم اکنون می‌توان در بازار طلا مشاهده کرد، از همین روست که قیمت طلا به صورت مدیریت شده‌ای کمی بیشتر از 1200 دلار قرار دارد.

 

آنها اضافه کردند اگر چه روند قیمت‌ها در بازار طلا قدرتمند به نظر نمی‌رسد اما شواهدی وجود دارد که از تثبیت قیمت طلا حکایت دارد.

 افزایش تقاضا برای دارایی‌های قابل معامله در بورس (ETF) ، افزایش قابل توجه واردات طلای هند می‌تواند از این نشانه ها باشد. اعتقاد ما بر این است که بازار با ترکیبی از تقاضای سرمایه‌گذاری و تقاضای فیزیکی موجود می‌تواند در سطح قیمت‌های فعلی تثبیت شود.

 

دیروز قیمت طلا برای تحویل فوری در بازار فلزات گرانبهای لندن در سطح 1213 دلار و 18 سنت بسته شد که نسبت به روز چهارشنبه 0.31 درصد رشد را نشان می‌دهد.

 

همچنین بر اساس آخرین معاملات انجام شده قیمت‌ طلا برای تحویل در ماه آوریل در بازار COMEX نیویورک نیز با 0.25 درصد افزایش به سطح 1213 دلار و 10 سنت رسیده است.

شنبه 9 اسفند 1393
دنیای اقتصادنظرات

  • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید در وب منتشر خواهد شد
  • پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد
  • پیام هایی که به غیر از زبان پارسی یا غیر مرتبط باشد منتشر نخواهد شد